Još jedan pogled na maskivni hladnjak, ovaj put s "južne" strane ploče. Zamjetite produženi zeleni konektor smješten kraj lijeve strane hladnjaka. Radi se o audio konektoru koji omogućava priključivanje audio konektora s kućišta na integriranu zvučnu karticu. Da je normalne veličine, vjerojatno ga ne bi uopće mogli koristiti.

Sve veći broj konektora, različitih utora te povećavanje veličine hladnjaka na čipsetu stvara sve veće probleme pri raspoređivanju svih ovih komponenti na klasični PCB ATX formata. Vidimo da Gigabyteu nije uspjelo adekvatno razdvojiti memorijske utore i utor za grafičku karticu. Memoriju je moguće vaditi čak i ako je kartica instalirana, no stvara nepotrebnu gnjavažu zbog skučenosti prostora. Na desnoj strani fotke vidimo da je floppy konektor smješten na sam rub ploče, a iznad njega se nalazi 24-pinski ATX konektor. 8-pinski dodatni EPS konektor smješten je tik do backpanela i malo mu je teže pristupiti zbog toga što je okružen hladnjakom.

Gigabyte i na ovoj ploči koristio svoju standardnu kombinaciju osigurača na PCI-E x16 utorima. Osigurač na plavom utoru može se otključati s bilo koje strane (vrlo korisno), a na narančastom konektoru samo sa stražnje strane kartice što je također ok rješenje. Što se tiče same konfiguracije utora za grafičku kartice, plavi utor ima punu x16 propusnost dok narančasti podržava samo x4 propusnost. Ipak, na ovim je utorima moguće rabiti CrossFire polje, a s obzirom da kartice u CrossFire polju najčešće komuniciraju preko posebno konektora, propusnost drugog PCI-E utora nije problem. Između utora za grafičke kartice smještena su dva PCI-E x1 utora, no kako su PCI-E x1 kartice još uvijek vrlo rijetke, sumnjamo da ćete ih uopće koristiti. Ispod njih smještena je baterija BIOS-a te dva BIOS čipa (prilično su maleni, pa ih je teško uočiti) što znači da ova ploča podržava Gigabyteovu tehnologiju DualBIOS (u slučaju da vam jedan BIOS čip umre u mukama, možete koristiti drugi). Kraj baterije je smješten jumper za resetiranje postavki BIOS-a koji u standardnoj Gigabyteovoj maniri nema kapicu tako da ga je potrebno kratko spojiti s odvijačem ako želite resetirati postavke. Ovo baš nije idealna pozicija za ovaj jumper, no na Gigabyte P965-DQ6 ploči on je bio postavljen još lošije. Pozitivna strana cijele priče je činjenica da je ploča dovoljno "pametna" da sama vrati tvorničke postavke u slučaju pretjerivanja s overclockanjem. Na kraju ploče vidimo dva PCI utora koji su nužni svima onima koji rabe dodatne PCI kartice (kao recimo mi – WLAN kartica i odvojena zvučna kartica).

Za kraj bacimo pogled na southbridge koji je okružen s hrpom raznih konektora. Šest žutih SATA konektora pripadaju ICH9R southbridgeu, a dva ljubičasta Gigabyteovom kontroleru. Također vidimo četiri dodatna žuta konektora za USB od kojih je tri moguće iskoristiti u tipičnoj konfiguraciji (dva putem bracketa i jedan pomoću USB konektora na kućištu). Na kraju tu je i zeleni IDE konektor koji je zakrenut u odnosu na ploču što je dosta zgodno u kontekstu urednog slaganja kabela u kućištu. Korisnici koji u računalu imaju ili planiraju koristiti mnogo ventilatora također neće ostati zakinuti. P35-DQ6 ploča nudi ukupno četiri dodatna tri pinska konektora za ventilatore.