Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_naslovnica

S potrošačke strane isprobavanje inovativnog i funkcionalnog dizajna ostaje ključna motivacija za kupnju sklopivih telefona. Honor Magic V2 sjajan je primjer napretka u ovoj domeni. Predstavljen pola godine nakon Magic Vs-a, V2 ne predstavlja samo malu evoluciju poput Fold5 vs Fold4, već značajan tehnološki iskorak koji ga svrstava u elitnu klasu sklopivih pametnih telefona. Pripremite se za duboko uroniti u svijet inovacija i značajki V2, te za pregled specifikacija i performansi.

Tehnički podaci

  • Dimenzije:
    • rasklopljen – 156,7 x 145,4 x 4,7 mm
    • zatvoren- 156,7 x 74,1 x 9,9 mm
  • Masa: 231 gram
  • Zasloni: 
    • vanjski – 6,43-inčni LTPO OLED;  120 Hz, 2.500 cd/m2
    • interni: 7,92-inčni 2K LTPO OLED, 120 Hz, 1.600 cd/m2
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
  • Memorija: 16 GB RAM-a i 512 GB interna flash
  • GPU: Qualcomm Adreno 740
  • Kamere: stražnje – glavna 50 MP + ultraširoka 50 MP + telefoto objektiv od 20 MP ; digitalno uvećanje 40x // prednje – 16 MP
  • Baterija: 5.000 mAh /  66 vata ožičeno punjenje  (11 V / 6 A, kompatibilno s 10 V / 4 A i 5 V / 2 A)
  • Audio: stereo, IMAX
  • Povezivost: 5G, dvostruka SIM kartica, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, GPS L1 + L5, USB-C 3.1
  • Senzori:  gravitacije, infracrveni, žiroskop, kompas, razine okolne rasvjete, blizine,
  • OS: Android 13; MagicOS
  • Otključavanje: bočni čitač otiska prsta
  • Cijena (ožujak 2024):  1.999 eura
  • Ustupio: HONOR Hrvatska

Izgled, materijali i kvaliteta izrade

Honor Magic V2 na prvi pogled ostavlja impresivan dojam. Ne izgleda kao dupli sendvič, već kao elegantan pametni telefon s poleđinom od umjetne kože koja je ugodna na dodir i ne klizi.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_1

Presavijen uvodi debljinu sklopivog modela u eru ispod centimetra sa svojih 9,9 milimetara. Kada se rasklopi, debljina (iako ne želimo koristiti riječ u odnosu na ovaj uređaj) je nevjerojatna – 4,7 milimetara. Mase je 231 gram.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_2 Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_3

Susret s vodom može biti koban, jer nije vodootporan. Uostalom kao ni njegovi izravni konkurenti (osim Galaxya Z Fold 5 koji ima IPX8 rejting). Zato ga je bolje ne nositi sa sobom u kupaonicu ili vaditi po kiši kako ne biste propustili niti jedan trenutak na društvenim mrežama ili TikToku. Okvir kućišta izrađen je od magnezijeve legure na vrhu, dnu i desnoj strani blago zaobljenoj što olakšava otvaranje.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_4

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_5

Kada je zatvoren, okvir koncentrira na desnoj strani tipke za glasnoću i uključivanje/isključivanje (s brzim skenerom za otisak prsta). Kao što možete vidjeti, nema razmaka između polovica ekrana kada je presavijen.  Savršeno se spajaju i ne ostavljaju praznine u zglobnom dijelu. Tu je i rub koji sprječava da dijelovi spojenih zaslona dođu u puni kontakt jedni s drugima.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_6

Vrh ima mikrofon za poništavanje buke, svjetlosni senzor, zvučnik i lijep bonus – IR emiter.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_7

Na donjem dijelu su glavni mikrofon, zvučnik, USB Type-C konektor (verzija 3.1 s podrškom za OTG i/ili DisplayPort 1.2 povezivanje s monitorima i televizorima) i ladica za dvije Nano-SIM kartice.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_8

Modul s tri objektiva Matrix Image sa stražnje strane nije glomazan. Ali ipak strši i telefon se na tvrdoj površini njiše pri tipkanju po zaslonu.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_9 Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_10

Lijevi rub (vanjski dio šarke), samo je siva neprekinuta pruga što je i sasvim logično.

Zaslon(i)

Unutarnji i vanjski AMOLED zasloni opremljeni su otvorima za 16 MP prednje kamere (f/2.2). Honor je uspio postići visoku razinu dosljednosti u parametrima ovih zaslona.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_11

Podržavaju frekvenciju osvježavanja od 1 do 120 Hz, DCI-P3 široku paletu boja, 3.840 Hz PWM zatamnjenje, HDR10+ i Magic-Pen olovku (kupuje se posebno). Karakteriziraju ih izvrsni kutovi gledanja. Proizvođač tvrdi da je vršna svjetlina 2.500 cd/m² za vanjski zaslon i 1.600 cd/m² za unutarnji. Vjerujemo tvrdnji jer nema nikakve nelagode pri korištenju na otvorenom na sunčane dane.  Postoji i poznati način rada koji sprječava da plavo svjetlo ometa dobar san.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_12

Oba zaslona nude uvijek uključen način rada. Kada je telefon napola rasklopljen vanjski prikazuje analogni sat, datum i kalendarske događaje. Zgodno!

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_13

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_14

Vanjski zaslon proteže se dijagonalom 6,43 inča u omjeru 18:9 s rezolucijom 1.060 × 2.376 piksela. Prekriven je izdržljivim nanokristalnim staklom blago zaobljenim. Osobito s desne strane.  Nije samo iz estetskih razloga već je potrebno kako se ne bi urezao u dlan oštrim rubom kada se rasklopi.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_15

Oko unutarnjeg rasklopljenog zaslona četiri okvira fino su sužena na 4 milimetra. Sam zaslon ima dijagonalu 7,92 inča, omjer 9,8:9 i razlučivost 2.156 × 2.344 piksela. Na PU površinu je nanesen zaštitni film izvrsnih antirefleksnih svojstava. Dobio je čak IMAX Enhanced certifikat, poznat s TV uređaja.

Šarka

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_16

Šarka je izrađena od legure titana u relativno krhkom dijelu središnje osi i modificiranog čelika u zglobnom dijelu. Ova kombinacija uravnotežuje zahtjeve debljine i čvrstoće.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_17

Posebno veseli da se sada može sklopiti pod više kutova. Znatno poboljšanje u odnosu na prethodnu generaciju Magic Vs.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_18

Kada se gleda izravno na otvoren zaslon, nabor na preklopu je gotovo neprimjetan. Ako se telefon malo okrene u stranu – postaje vidljiviji. Također ga možete osjetiti pod prstom, ali nema neke posebne neugode.

SoC i performanse

Honor Magic V2 pogonjen je Snapdragon 8 Gen 2 mobilnom platformom s poboljšanom brzinom CPU jezgara ARM Cortex-X3 do 3.36 GHz. Grafičke zadatke odrađuje Adreno 740 GPU na 680 MHz.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_19

Platforma kombinira 16 GB LPDDR5X RAM-a i 512 GB UFS 4.0 podatkovne memorije. Iz ovih podataka evidentno je da Samsung Galaxy Z Fold5 nije dugo zadržao titulu najmoćnijeg sklopivog pametnog telefona. S ovim hardverom nema poteškoća u radu sučelja, aplikacija i animacija.

Rezultati testova

Sada pogledajte što kažu Benchmark testovi pokrenuti u načinu rada baterije postavljenim na performanse.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_20

3D Mark Solar Bay /Solar Bay stress test  –   test koji pokazuje kako uređaj radi prilikom igranja s praćenjem zraka (Ray Tracing) i kako se performanse mijenjaju tijekom produženih sesija igranja.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_21

Rad u duljim razdobljima velikog ograničenja / Burnout benchmark  – potrošnja energije CPU-a, GPU-a i NPU-a, performanse i  prigušivanje performansi

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_22

AI Benchmark

 

 

Geekbench 6

Snapdragon 8 Gen 2 je moćan SoC, a takvim se pokazao i u ovom uređaju.

UL Benchmark

Ponovno demonstracija solidnih performansi no Snapdragon 8+ Gen 1 u ROG Phoneu 6 Pro je nešto efikasnije hlađen pa su i performanse visoke.

Grafičke performanse Snapdragon 8 Gen 1 SoC-a u Magic 4 Pro uređaju su nešto jače, pa svakako opet ovdje ulogu igra hlađenje.

AndroBench

Sekvencijalno čitanje:  3.398.49 MB/s

Sekvencijalno pisanje:  2.992.7 MB/s

Sekvencijalno čitanje/pisanje: 824.04 / 1.100 MB/s

Igre

U igrama se mogu postaviti najviše postavke. Bilo da se radi o Genshin Impactu s grafičkim postavkama na maksimalnih 60 FPS-a, Diablu ili nekoj drugoj zahtjevnoj igri. Samo treba imati na umu da se nešto smanjuju performanse u dužim sesijama najzahtjevnijih igara zbog problema s odvođenjem topline iz vrlo tankog tijela.

Honor_ Magic_V2_recenzija_slika_23

Postoji namjenski način rada s malim prozorom koji sadrži prečace za podešavanje rada nekih značajki kako bi se iskoristile performanse do maksimuma i igranje učinilo neometano.