Kao što smo u uvodu napisali, 335 serija zamjenjuje dosadašnju 330, no za sada novi model dolazi jedino u testiranoj 240GB verziji. Razlog je vjerojatno još uvijek slabiji yield novog proizvodnog procesa, no kako se to bude popravljalo na tržište će doći i manji te vjerojatno veći modeli. U skoroj se budućnosti tako očekuje i zamjena za skuplji SSD520 model koji je popularan zbog 5 godišnje garancije. Novi Micronov 20nm proizvodni proces, napredak je u odnosu na 25 nm po pitanju gustoće po površini, no to će se tek desiti s budućim proizvodima. Za sada je NAND koji se ugrađuje u ovaj disk iste 8GB gustoće po čipu, baš kao i 8KB veličine stranice kao i kod 25 nm čipova. Intel je za ovaj proizvodni proces predvidio gustoću od 16GB po čipu i 16KB veličinu stranice, a to će se materijalizirati tek kada proces proizvodnje dovoljno sazrije.

Pakiranje Intel nije mijenjao, a unutar vanjskog omota, disk je dobro osiguran u antistatičkoj vrećici i tvrdom kartonskom omotaču. Uz disk, Intel daje i adapter za montažu u kućište, SATA III kabel, Molex to SATA Power adapter, vijke, upute za brzi start, Speed Demon naljepnicu i medij s aplikacijama.

Kućište diska je klasično metalno za bolju disipaciju topline, a nismo primijetili veliko zagrijavanje u radu. Kućište je klasičnog 2.5" form factora debljine 9.5 mm. 335-ica je baš kao i prethodnik bazirana na SandForceovom 2281 kontroleru sa Intelovim custom firmwareom, o čemu smo pisali u SSD520 recenziji. Tvornički podaci govore o sekvencijalnoj brzini čitanja od 500MB/s te zapisa od 450MB/s, sa 42K IOPS-a prilikom 4K nasumičnog čitanja i 52K IOPS-a prilikom 4K nasumičnog zapisa. Ove su brojke iste kao i kod SSD330 serije, baš kao i podatak o broju 3000 P/E ciklusa (program/erase) koji NAND može podnijeti. Trogodišnje jamstvo se također nije mijenjalo. Ono što se jest mijenjalo je podatak o prosječnoj potrošnji. I dok je SSD330 u aktivnom stanju trošio oko 850 mW energije, novi SSD335 troši samo 350 mW. Isto vrijedi i za stanje mirovanja kada SSD335 troši 275 mW umjesto prijašnjih 600 mW.

Otvaranjem metalnog kućišta najprije u oči upada SF-2281 kontroler kakav koriste i SSD330 te SSD520 diskovi, a na PCB-u se ukupno nalazi šesnaest NAND čipova od kojih se pak svaki sastoji od dvije 8GB MLC 20nm "jezgre" pa tako svaki čip zapravo ima 16GB. Da je riječ o 20 nm NAND-ovima možemo vidjeti po predzadnjoj oznaci u gornjem nizu, tj. slovu F (25 nm proces je bio označen slovom E). Toliko u opisu, krenimo s testovima!