LiteOn LH-20A1P i LH-20A1H – posljednji bljesak crvenog lasera?
Datum objave 10.06.2007 - Denis Arunović
LiteOn LH-20A1P
Model LH-20A1P je za razliku od svog manjeg brata namijenjen korisnicima koji ili preferiraju vanjske DVD snimače ili nisu u mogućnosti koristiti interni snimač. S obzirom da se radi o manjem dijelu korisnika, ne treba se čuditi tome što LH-20A1PU dolazi u retail pakiranju.
U velikoj kutiji najveći prostor zauzima sam pogon. Osim njega tu su još adapter za napajanje uređaja zajedno s kabelima za američke i europske utičnice, USB kabel za spajanje uređaja na računalo, priručnik te CD-i s aplikacijom EZ-DUB i paketom Nero 7 Essentials.
LiteOn-ov eksterni DVD snimač dosta je velik tako da ćete morati odvojiti dobar dio radne površine ako ga želite držati na stolu. Jednostavnije rješenje u kombinaciji sa stolnim računalom koje ima tower kućište je da snimač držite na kućištu. Na donjem dijelu snimača postavljene su gumene nožice tako da se uređaj neće sklizati pri ubacivanju ili izbacivanju medija.
Kao što se jasno vidi na pakiranju, LH-20A1P podržava funkciju EZ-DUB. Riječ je o softveru za snimanje medija koji radi u kombinaciji s tipkama na samom snimaču. Cijela stvar je zamišljena kao jednostavan način kopiranja medija i backupiranje podataka na medije. Jednostavno je potrebno pritisnuti odgovarajuću tipku na snimaču što rezultira otvaranjem jednostavnog softverskog appleta na računalu. Sve u svemu jako zgodno za laike, ali nepotrebno iskusnijim korisnicima.
Na stražnjoj strani snimača nema nikakve egzotike. Na lijevoj strani vidimo USB konektor za spajanje snimača na računalo, a na desnoj DIN konektor preko kojeg snimač crpi energiju iz adaptera.
Forum
Objavljeno prije 1 minute
AutomobiliObjavljeno prije 9 minuta
Koji mobitel kupiti? - 2. dioObjavljeno prije 37 minuta
Kupnja kuhinjskog posuđa (informacije i savjeti)Objavljeno prije 39 minuta
EA SPORTS WRCObjavljeno prije 43 minute
Sandisk Ultra Fit, ne prepoznavanje...Novosti
Hoće li fotografije s mobitela izgubiti boju nakon prijenosa na računalo? Osim kompresije i pretvorbe formata, i AI igra veliku ulogu!
Danas, u eri kad svi fotkamo mobitelima, ti uređaji postali su pravi "artefakti" za hvatanje trenutaka života. Kad pogledamo fotku na ekranu mobitela, sve izgleda spektakularno – boje pršte, detalji su toliko oštri da se čini kao da možemo... Pročitaj više
LG lansira 31,5" 4K Swing Smart Monitor, s postoljem na kotačima, s Microsoft Officeom
LG je upravo lansirao Smart Monitor Swing zaslon s postoljem na kotačima, visokom prenosivošću, integriranim s mnogim pametnim značajkama. Ovaj zaslon ima točnu veličinu od 31,5", 4K UHD rezolucija podržava multi-touch za vizualnu interakci... Pročitaj više
USB 2.0: Od "kralja brzine" 2000. godine do trajne ikone nakon 25 godina
Iako je USB 2.0 prvi put predstavljen 2000. godine, trebalo je nekoliko godina da postane stvarno popularan na osobnim računalima. Danas, 25 godina kasnije, još uvijek ostavlja svoj trag kao jedan od najvažnijih tehnoloških standarda za pri... Pročitaj više
Zašto se Samsung odrekao svega kako bi premjestio svoje telefonsko carstvo u Vijetnam?
Samsung je nekoć bio veliki igrač u Kini, ali nakon nekoliko ključnih događaja, tvrtka je odlučila premjestiti proizvodnju pametnih telefona u Vijetnam i druge zemlje. Što se dogodilo? Zašto su se Koreanci odlučili odreći Kine, unatoč tome... Pročitaj više
Digital Realty u Hrvatskoj dobitnik priznanja Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike za unapređivanje zaštite na radu
Digital Realty (NYSE: DLR), najveći globalni pružatelj rješenja za data centre, kolokacije i međusobno povezivanje neovisnih o oblaku i operatoru, dobitnik je još jednog priznanja za unapređivanje zaštite na radu. Riječ je o godišnjem prizn... Pročitaj više
Sve novosti