Prije nego što se bacimo na same kartice zagnjavit ćemo vas sa malim teoretskim uvodnikom. Kao što vjerojatno znate, nVidijina GF6800 serija se sastoji od tri modela kartica – obične GF6800 (koja je tema ovog članka), GF6800GT te GF6800 Ultra. Potonja dva modela su u osnovi iste kartice sa različitim taktovima GPU-a (eng. Graphics Processing Unit) i memorije. Kod GT-ice je to 350/1000, a kod Ultre 400/1100 MHz (GPU/memorija). Obje navedene kartice imaju GPU-u sa 16 cjevovoda i 6 verteks jedinica. S druge strane standardna GF6800 kartica kao najeftiniji predstavnik cijele serije ima samo 12 cjevovoda te 5 verteks jedinica. Uz to, prema nVidijinom referentnom dizajnu GF6800 kartice imaju samo 128 MB klasične DDR memorije nasuprot 256 MB GDDR3 memorije na skupljim karticama. Referentni takt kartice je također prilično nizak – samo 325/700 MHz. Sad kad smo raščistili osnovne tehnikalije vrijeme je da pogledamo što je ovaj put završilo u našoj testnoj konfi.

Asus V9999 Gamers Edition

Asus je, kao što znamo, prilično jak igrač na tržištu računalnog hardvera. Tvrtka ima odličnu reputaciju bilo u očima entuzijasta ili korporativnih korisnika, a tu reputaciju poprilično masno naplaćuje. Iz tog je razloga Asusov hardver obično osjetno skuplji od konkurencije. S druge strane trvtkine proizvode u većini slučajeva krasi kvaliteta izrade, pouzdanost, overclockabilnost te dodatni featuri. Sve navedene karakteristike se već na prvi pogled mogu nazrijeti u modelu V9999 Gamers Edition.

Nakon otvaranja kutije.

Kartica dolazi u ogromnoj kutijetini koja je sve samo ne prazna. Osim same kartice u njoj se nalazi TV-Out kabel, DVI na VGA adapter, web kamerica (0,3 megapiksela) te softverski paket koji se sadrži DeusEx 2, Battle Engine Aquila, Gun Metal, CD sa demo verzijama igara, Asus DVD XP te CD sa driverima.

Asusova web kamerica

Web kamera se priključuje na USB port, a namijenjena je korištenju Asusovih aplikacija GameFaceLive i VideoSecurity Online. GameFaceLive je softver koji služi za komunikaciju pri igranju mrežnih igara dodajući zvučnoj komunikaciji i vizualnu (npr. cerenje protivniku u facu nakon uspješne dominacije u CS-u). VideoSecurity Online je sofver za nadzor prostora. Naravno, prilično jednostavan, ali prilično koristan ako imate smisla za neslane šale.