Kvaliteta fotografija nije na razini najboljih 8Mipx kamera koje smo vidjeli na mobilnim telefonima, no sasvim je zadovoljavajuća za osnovne potrebe. LED bljeskalica će dobro osvijetliti objekt do pola metra udaljenosti nakon čega joj moć slabi. Zasebnu Shutter tipku možete koristiti samo za snimanje a ne i za fokusiranje. Fotografije možete slikati u različitim modovima a to su single shot, multi-shot, panorama ili self-timer. Treba znati i kako je višestruko snimanje fotografija ograničeno na rezoluciju od 4MPix, a postoji i Widescreen mogućnost pri čemu su slike u 6Mpix rezoluciji. Uz automatsko podešenje scene snimanja tu su i Sport, Macro i HDR opcije, a moguć je i geo-tagging. Video je moguće snimati u maksimalnoj rezolciji od 1080p (.mp4), a za solidnu kvalitetu će vam trebati vrlo dobro osvjetljenje. modovi su Normal, MMS i TimeLapse, uz mogućnost dodavanje tri efekta – Sephia, Negative i Black&White.

Motorola RAZR i dolazi s Android operativnim sistemom u verziji 4.0.4., a najavljen je i update na 4.1.2. verziju koja još uvijek nije bila dostupna u trenutku testiranja uređaja. Operativni sistem je vrlo sličan originalnoj Googleovoj verziji uz poneke Motoroline dodatke koji razbijaju dosadu, no ukupan je dojam vrlo sličan običnom Androidu. Osnovni lockscreen donosi višestruke mogućnosti otključavanja (Camera, Phone, Unlock i Text message), uz mogućnost kompletnog utišavanja uređaja.

Homescreen se sastoji od sedam panela, a na početnom se fiksirane nalaze prečice za telefon, imenik, sve aplikacije, tekst poruke i kameru. Iznad njih su postavljeni prečaci na PlayStore, E-mail, Browser (HTML5) i GuideMe (Motoroline korisničke upute). Iznad se nalazi izvrstan Motorolin Circles widget koji u tri preklapajuća kruga pokazuje vrijeme (način prikaza mijenjamo povlačenjem prsta), vremensku prognozu (više gradova) te stanje baterije (ili mijenjanje postavaka). Skroz lijevi homescreen je zapravo Quick Settings izbornik, a dodavanje novih stranica je moguće ili s praznom ili s već preddefiniranom stranicom.

Izgled izbornika svih aplikacija (app drawer) i widgeta jednak je stock Androidu, a u Settings izborniku je Motorola dodala zasebne ikonice kako bi razbila uobičajenu dosadu stock Androida. Lista nedavno korištenih aplikacija, baš kao i primjerice dio s obavijestima (kojeg povlačimo odozgo prema dolje) je također neizmijenjena u odnosu na stock Android. Vehicle home je doživio manje kozmetičke promjene, baš kao i neke druge aplikacije. Uz ovu tu su i druge korisne ICS aplikacije, a Motorola je dodala i druge poput Desk Dock-a i Quickoffice-a.

Zanimljiva je i SmartActions aplikacija koja korisniku omogućuje automatiziranje različitih akcija. Tako je moguće podesiti da telefon odradi višestruke zadatke, moguće je odrediti pravila u određenim situacijama ili primjerice napraviti podsjetnik za nadopunjavanje baterije. SmartActions dolazi s preddefiniranim akcijama, ali moguće je naravno kreirati i potpuno custom akciju. Sve u svemu vrlo korisno za one koji se žele potruditi i sve podesiti. Motorolin GuideMe, sadrži korisne tutoriale i Help Topice za sve kojima je se teže snaći ili su potpuno novi u svijetu Androida i pametnih telefona. Sve u svemu, RAZR i možda nema neke naprednije funkcije kao konkurencija, no sve što vam je potrebno za ugodan rad je tu. Krenimo na testove.