msi_x370_titanium_7 msi_x370_titanium_8

VRM jedinica oko socketa je poprilično čiste konstrukcije i deset fazne je izvedbe. MOSFET-e hlade dva masivna hladnjaka povezana toplovodnom cijevi koji svoj posao odrađuju solidno a tek se osjetnije zagriju kada se overclockira i tada ih je potrebno prisilno hladiti (bez hlađenja i do 65°C). Oko socketa je dovoljno mjesta za hladnjake svih tipova, premda će veliki vanjski ventilatori kao na Noctui D15 stršati iznad hladnjaka zbog višeg VRM hladnjaka. Između dva se hladnjaka nalazi jedan osam pinski i jedan četiri pinski konektor za dodatno napajanje procesora. Desno se od procesora nalaze memorijski utori (kao i do sada popunjavamo drugi i četvrti od procesora), a na rubu se ploče nalazi LED dijagnostika, 24-pinski ATX konektor i interni USB 3.0 konektor. Oko memorijskih se slotova nalaze čak četiri 4-pinska konektora za ventilatore – jedan je CPU, dva su obična a onaj pored LED dijagnostike je prilagođen vodenim pumpama.

msi_x370_titanium_9

Donja je strana ploče zauzeta kontrolerima i utorima. Za zvuk na ploči se brine moderni Realtekov ALC1220 kontroler (120 dB SNR/ 32-bit), koji se zajedno s ostalim elementima nalazi na izoliranom dijelu ploče a i svaki se kanal nalazi na svom sloju PCB-a. Za kvalitetnu se struju brinu Nichiconovi audio kondenzatori, a tu je i zasebno pojačalo za slušalice s automatskom detekcijom impedancije. Sa softverske strane je tu već spominjani Nahimic 2. Za povezivost sa svijetom se brine Intelov nešto stariji I211AT Gigabit LAN kontroler koji, a gamerima će od pomoći biti softver za prioritiziranje prometa.

Dva su PCIe 3.0 x16 slota ojačana metalnom konstrukcijom, a standardna je i multi GPU podrška (x8/x8/x4) – 2-way SLI i 3-way CFX. Zadnji je veliki slot x4 brzine, dok su tri manja naravno  x1. MSI je i ovdje kao i kod nekih drugih svojih ploča postavio dodatni 6-pinski PCIe Power konektor za dodatno napajanje PCIe slotova kada su popunjeni grafičkim karticama.

msi_x370_titanium_10

Između PCIe slotova su se smjestila i dva M.2 slota. Gornji podržava uređaje dužine do 110 milimetara a može raditi u PCIe 3.0 x4 ili x2 modu u ovisnosti o procesoru. Donji podržava uređaje dužine do 80 milimetara a može raditi u PCIE x4 ili SATA 6 Gbps sa standardnom NVMe podrškom.

Na donjem se dijelu nalaze različiti tipovi konektora pa tu nalazimo audio, spomenuti PCIe Power, još jedan 4-pinski za ventilator, jedan za LED traku, dva interna USB 2.0, prednji panel i interni USB 3.1 a u produžetku su Power i Reset tipke, OC prekidač i Flash tipka. Hladnjak na PCH-u je masivan a pod opterećenjem se zna zagrijati.

msi_x370_titanium_12 msi_x370_titanium_13

Stražnji je I/O panel klasičan i sadrži PS/2 port, dva USB 2.0 porta, Clear CMOS tipku, BIOS FlashBack+ port, HDMI i DisplayPort video izlaze, dva USB 3.0 porta, dva USB 3.0 VR Ready USB 3.0 porta (USB 3.1 Gen 1), jedan Type C USB 3.1 Gen 2 port (ASM2142), Type A USB 3.1 Gen 2 port (ASM2142) LAN port, pozlaćene audio konektore te Optički S/PDIF izlaz.

Desno od PCH hladnjaka se nalazi horizontalni USB 3.0 konektor, šest SATA 6 Gbps portova i jedan U.2 port.

msi_x370_titanium_19 msi_x370_titanium_20

msi_x370_titanium_21 msi_x370_titanium_22

Softverska je podrška sasvim solidna s nekim poznatim aplikacijama od ranije, a i layout EFI sučelja se nije bitnije mijenjao. I dalje nam se više sviđa i Asusova i Gigabyteova varijanta UEFI-a, s tim da je Asusova i elegantnija i brža od oba. U UEFI se sučelju nalaze sve bitne opcije za podešavanje i overclocking, a ploča nudi i dovoljno izdašne napone.