Kao što smo već rekli, novi GeForce ne donosi mnogo novih tehnologija. Naravno, to ne znači da ih nema. Osim podrške za standard WGF 1.0, dakle grafički API Windowsa kodnog imena Longhorn, tu su i nove metode anti-aliasinga. Konkretno, riječ je gamma corrected anti-aliasingu (ATI-jeve ga kartice već duže imaju ovaj feature) te dvije metode transparency anti-aliasinga. T-AA, kako ćemo ubuduće zvati transparency anti-aliasing, služi za zaglađivanje tekstura koje se nalaze unutar velikog poligona. Takve teksture obično služe za iscrtavanje vegetacije, žičanih ograda, lanaca i sličnih finijh objekata koji primarno služe za ukrašavanje 3D scene.

Transparency AA i Gamma correct AA možemo uključiti preko advanced opcija u driverima

Problem sa zaglađivanjem ovakvih tekstura je to što one ne dosežu krajeve poligona na kojeg su aplicirane. Budući da klasični AA algoritmi rade baš na tome da izglade dijelove teksture na rubovima poligona, jasno je da će čak i pri najvišim postavkama klasičnog anti-aliasinga neki dijelovi slike ostati neizglađeni.

T-AA je nVidia implementirala putem dvije klasične metode – multi-samplingom i super-samplingom. Multi-sampling je kompromisna metoda koja pruža nešto bolju sliku uz izuzetno malen pad performansi, no neće pružati najbolje rezultate u svim igrama. Super-sampling je pak metoda koja pruža najbolju kvalitetu slike, radi u svim aplikacijama, ali i rezultira i većim padom performansi.

Pogledajmo kako to izgleda u praksi (kliknite na malu sliku da bi dobili veću, nekompresiranu):

T-AA isključen

T-AA isključen

T-AA MS (multi-sampling)

T-AA SS (super-sampling)

ili

T-AA isključen

T-AA MS

T-AA SS

Kao što vidimo, korištenjem T-AA algoritma rezultira velikim povećanjem kvalitete prikaza, ali samo ako koristimo super-sampling metodu. S multi-samplingom kvaliteta slike raste, ali vrlo malo. Navodno da kvaliteta slike pri korištenju T-AA MS metode može varirati od aplikacije do aplikacije, zavisno o tome kako je programirana. Zasad još uvijek ne znamo kojim točno aplikacijama odgovara ovaj manje zahtjevan algoritam. Što se tiče utjecaja na performanse, morat ćete se strpiti do dijela s rezultatima testova.