V9 BlacX pripada VM400M seriji Thermaltakeovih mid-tower kućišta i nešto je više i šire, ali i kraće od prethodno opisanog A60. Jednostavnijeg je dizajna, sa velikim pleksi prozorom na lijevoj bočnoj stranici. Dolazi u vrlo slično stiliziranoj kutiji kao i A60, a kao i to kućište pakirano je u najlon i stiropor. V9 je definitivno elegantniji proizvod od A60, no nažalost na ponekim djelovima plastika ostavlja isti (ili lošiji) dojam. Na mjestima je vrlo dobra, a voljeli bi takvu kvalitetu vidjeti svugdje u kućištu toga cjenovnog razreda. V9 BlacX je dimenzija 490 x 215 x 480 mm (VxŠxD) te mase 6.85 kg.

Prednja strana je jednostavna i elegantna, a riječ je o istoj onoj perforiranoj masci koja omogućava ulaz zraka u kućište. Iza TT znaka smjestio se 120 mm ventilator, a iznad su kao što vidimo dva 3.25" ležišta te četiri 5.25". Stražnja strana je ista kao i na A60 sa tek ponekim izmjenjenim detaljom. I tu je prisutan isti onaj dosadni USB3.0 produžni kabel koji nekako bezvoljno visi kao da mu tu nije mjesto :) Utora za proširanja je na V9 sedam. Za razliku od A60 čije su rupe gole, ovo kućište ima gumene čepove kroz koje je moguće provući cijevi za vodeno hlađenje.

Gornja strana V9 kućišta je ta koja je zanimljivija od ikoje druge. Od početka prema kraju tu su se smjestile Power i Reset tipke, te Power i HDD status LED-ice. Iza njih su klasični Audio priključci dok su s njihove lijeve odnosno desne strane smješteni USB2.0 i USB3.0 utori. Iznad njih su se smjestila dva hot-swap vertikalna ležišta za 3.5" i 2.5" diskove. Mi smo demonstracije radi iskoristili naše G.Skill SSD-e. Na drugoj se polovici "krova" kućišta nazire 200 milimetraski ventilator koji svijetli istom onom plavom LED svjetlošću kao i na A60. Baš kao i taj i ovaj se sretno i tiho vrti na 800 okretaja u minuti. Čitav taj gornji pokrov obučen je u plastiku koja ponovno ne ostavlja najbolji dojam, a takav komentar bi mogli upotrijebiti i za (pre)sjajnu tipku za paljenje računala.

Unutrašnjost ovoga kućišta je solidno organizirana, no upotreba ne baš kvalitetne crvene plastike za mehanizme za pričvršćivanje tvrdih diskova, 5.25" uređaja i kartica na matičnoj ploči nimalo ne oduševljava. Uz to, najgornjeg mehanizma za pričvršćenje 5.25" uređaja uopće nema!? Ostatak priče je solidan, diskovi su ponovno orijentirani prema van (5 mjesta), mehanizmi (premda nam se izgledom i kvalitetom ne sviđa) se koriste lako a 120 mm ventilator puše direktno preko njih. Kada smo kod provjetravanja, napomenimo kako je ispod napajanja i tu filtrirani prostor za uvlačenje zraka, a kako su jedan 120 mm i jedan 200 mm ventilator na ispuhu sasvim dovoljni za stvaranje zadovoljavajućeg propuha. Nije kao u A60, no zadovoljava. Kabeli svih ventilatora su dovoljno dugi, a spajamo ih na sve rijeđe korištene Molex konektore napajanja. Bitno za napomenuti je i kako maksimalna visina hladnjaka za CPU ne smije biti veća od 165 mm, a dužina grafičke kartice
koju ugrađujemo ne smije biti veća od ionako sasvim dovoljnih 315 mm. Cijena V9 BlacX kućišta u hrvatskim dućanima kreće se između 670 i 750 kuna (sa PDV-om) što je ponovno dosta velika svota za kvalitetu plastike na pojedinim mjestima. Na metalne djelove nemamo nikakvih primjedbi, kvaliteta izrade i završne obrade je vrlo dobra. Sve u svemu ovo kućište nije loš proizvod, no da biramo izabrali bi kompletniji i svestraniji Armor A60, bez obzira na činjenicu da ovo ima čak dva hot-swap ležišta.