Prvi krug testiranja obuhvaćao je Raijintekovu Rheu, Zelosa, Scytheovog Kozutija te Intelov stock hladnjak. Iako rezultati procesora u mirovanju najčešće nisu neki pokazatelj performansi, ipak možemo vidjeti neke zanimljive rezultate, kao što je vodstvo Kozutija i posljednja pozicija Zelosa. Prijeđimo na testove pod opterećenjem da izvučemo zaključak.

Pomalo neočekivano, pozicija je ostala nepromijenjena. Najveće iznenađenje odlazi Zelosu čije su nas katastrofalne performanse jednostavno iznenadile. Nije nam preostalo ništa drugo nego da odmah provjerimo montažu i otisak hladnjaka na procesoru. Otisak je bio nešto lošiji, što je bilo očekivano, no hladnjak je na dodir bio vrel, što znači da se temperatura ipak adekvatno prenosila na tijelo hladnjaka. Čak smo promijenili orijentaciju kako bismo se uvjerili da nije neki drugi faktor u pitanju. Nažalost, rezultati su se ponovili. Dakle, radi se o aftermarket hladnjaku koji je lošiji od Intelovog stock hladnjaka za gotovo 5 stupnjeva. I to smo doživjeli. Prijeđimo na ostale, dakle Rhea, maleni tower hladnjak se pokazao kao lošiji od 40 mm visokog Kozutija, još jedan upitnik. Ponovili smo proces – provjerili otisak na procesoru i promijenili orijentaciju za svaki slučaj. Otisak je bio vrlo dobar, a drukčija orijentacija Rhee nije urodila boljim rezultatima. Iako smo očekivali nešto bolje rezultate, opet dosta dobre performanse u odnosu na stock hladnjak od kojeg je Rhea bolja za 10-ak stupnjeva.

Nakon gafa sa slabijim hladnjacima, svakako se nadamo da će Pallas opravdati svoje atribute. Prvi rezultati su temperature procesora u mirovanju. Iz grafa možemo vidjeti kako su svi hladnjaci ugrubo podjednaki, te kako se NH-L12 pokazao kao dobar odabir za usporedbu s Pallasom. Noctua je ipak u maloj prednosti. Prijeđimo na load testove.

Ova kombinacija frekvencije i napona se pokazala kao dosta dobrom za procjenu performansi nešto jačih hladnjaka. Iako se neki groze svega preko 70 °C, oba kandidata su se dobro držali, te držali vrućeg 4770K u dopuštenim granicama. Prvo mjesto je odnijela Noctua u kombinaciji sa svoja dva ventilatora (120 mm + 92 mm), a tek nešto lošiji je bio Pallas, sve to s ventilatorima na 12 V. Odlučili smo provjeriti performanse Noctue bez drugog 92 mm ventilatora, što ju je plasiralo na treće mjesto sa ~2 °C razlike u odnosu na Pallasa. Spuštanjem ventilatora na 7 V situacija je slična, no razlika između Noctue i Pallasa se povećala na ~3°C što je bilo za očekivati obzirom da je Noctua opremljena s dva ventilatora out-of-the-box. Ako se prisjetimo zaključka kod Erebossa i njegovih performansi, sličan možemo primijeniti i u slučaju Pallasa. Korisnici koji žele tiho računalo će svakako željeti držati ovu 14-centimetarsku zujalicu na 7 V. Kome su ove temperature velike, predlažemo da se poigraju s naponom procesora. Sve u svemu, zadovoljni smo s performansama Pallasa, a ruku na srce, nismo ni očekivali ništa lošije.

U tablicu smo ubacili sve hladnjake na testu kako bi stekli što bolji ukupni dojam buke ventilatora. Na prvom se mjestu, očekivano, nalazi Noctua sa svoja dva ventilatora na 7 V. Odmah iza njega se smjestio i Zelos i to s ventilatorom na maksimalnoj brzini okretaja, što znači da je ventilator zaista tih. S nešto većom razlikom od 7 dBA, na trećoj se poziciji smjestio Pallas s ventilatorom na 7 V, čiji je ventilator tiši dobrih 10 dBA u odnosu na 12 V način rada. U sličnom se rangu nalazi i Noctua s jednim ventilatorom na 12 V. Intelov stock hladnjak se začudo nije pokazao kao najglasniji. Radi se stocku s Foxconnovim ventilatorom. Nešto glasnija iza njega se nalazi Noctua sa svoja dva ventilatora na 12 V. Dok se glasni Kozuti i Rhea izdvajaju od ostatka sa preko 50 dBA buke. Sve u svemu, zanimljivi rezultati.