antec_df800_flux_0

Iz Anteca su nam na test stigle tri kutije! Prva sadržava DF800 FLUX kućište, druga Neo ECO GOLD ZEN napajanje snage 700 W, a u trećoj se nalaze tri ventilatora, LED trake i kontroler, sve pod imenom PRIZM 120 ARGB. Mi smo naravno odlučili napraviti kompletan build baziran na ovom Antecovom hardveru.

DF800 FLUX

antec_df800_flux_1 antec_df800_flux_3

Kućište dolazi u standardnoj kartonskoj kutiji unutar koje je solidno zaštićeno u najlonskoj vreći i debelom stiroporu. Na kutiji se nalaze sve relevantne informacije o proizvodu s ilustracijama istog.

antec_df800_flux_4

DF800 FLUX Antec reklamira kao najbolje jeftino mid tower kućište za gaming. I to nam zapravo govori sve. Okrenuto je prema igračima koji žele zanimljiv izgled, mnoštvo LED-ica i visoku protočnost zraka. Tu je i neizbježna bočna stranica od kaljenog stakla, kao i poluprozirna prednja stranica koja ima zanimljivu mrežastu strukturu za uvlačenje zraka, koja je dio patentirane F-LUX platforme za veliki protok zraka.

antec_df800_flux_5

Stražnja strana je klasične izvedbe, s napajanjem na dnu, sedam mjesta za proširenje (zasebni limovi s vijcima i glavnom pločom), iznad kojih je prorez za stražnji I/O ploče i rešetka na koju je s unutarnje strane pričvršćen ispušni 120-milimetarski ventilator. Obje bočne stranice su pričvršćene thumb vijcima i lako se skidaju. Tvornički je jasno staklena stranica oblijepljena folijom i na njoj se nalazi upozorenje o staklenoj površini.

antec_df800_flux_6

Na vrhu se kućišta, s desne strane nalazi logo iznad kojeg je prednji panel. On se sastoji od Power tipke, LED tipke (kućište ima LED kontroler), dvije indikacijske LED-ice, te gumenim čepovima pokrivenim USB 3.0 portovima te audio utičnicama. Jednostavno i funkcionalno, no fali nam USB Type C port koji bi danas trebao biti standard.

antec_df800_flux_7 antec_df800_flux_8

Na gornjoj se strani kućišta nalazi i rešetka za montažu ventilatora ili pak radijatora vodenih hlađenja, s metalnim filtrom kojeg drže magnetne trake. Na te nosače možemo instalirati do tri 120-milimetarska ili dva 140-milimetarska ventilatora, kao i 360-milimetarski radijator.

Na dnu se pak nalazi malena rešetka s plastičnim izvlačivim filtrom koji se nalazi točno ispod usisa napajanja. Ispred toga se nalaze dva vijka i četiri kopče koje drže kavez za diskove s unutarnje strane. U kutevima kućišta su četiri plastične nožice s gumenim podloškama.

antec_df800_flux_9

Bočna je stranica od kaljenog stakla (debljine 4 milimetra) blago zatamnjena, a po rubovima ima metalne nosače. Na kućištu se u svom ležištu drži uz pomoć dva thumb vijka i montaža je vrlo jednostavna. Samo je kućište napravljeno pretežno od čelika i mase je 7,58 kilograma. Dimenzije kućišta su 479 x 22 x 488 milimetara, koje ga smještaju u mid tower segment.

antec_df800_flux_10 antec_df800_flux_11

Unutrašnjost je podijeljena u dvije komore, donju koja sadržava ladicu za diskove i mjesto za montažu napajanja, te gornju za matičnu ploču i ostali hardver. Prostora je dovoljno za ATX ploče, a samim time i Micro-ATX te Mini-ITX. Odstojnici su tvornički postavljeni za ATX ploče. Maksimalna dužina grafičke kartice može biti 405 milimetara, a maksimalna visina CPU hladnjaka 175 milimetara.

antec_df800_flux_12

Prednja je stranica plastična, s mrežicom za usis zraka, i plastičnim prozorčićem s natpisom Antec. Ovom se neobičnom konstrukcijom osigurao dovoljan prostor za usis zraka, ali i za pokazivanje efekata koje stvaraju tri 120-milimetarska usisna ventilatora s ARGB LED rasvjetom. Uz kućište dolaze osim ova tri, još dva 120-milimetarska ventilatora – jedan je na ispuhu, a drugi je tzv. “reverse” ventilator koji dolazi u kutiji i kojeg postavljamo odmah ispod grafičke kartice kako bi prema njoj vukao hladni zrak odozdo.

antec_df800_flux_13 antec_df800_flux_14

Desna strana, tj. strana iza nosača matične ploče ima dovoljno prostora za aranžiranje kabela. Na prvom se dijelu nalazi 34,5 milimetra, a na drugom 26,5 milimetara. Tu je i dovoljno prostora za ugradnju SSD-a, pa imamo jedno mjesto s lijeve strane i dvije ladice  za 2,5-inčne SSD-e na desnoj strani. Jedan je 3,5-inčni HDD moguće ugraditi lijevo pri vrhu, a još dva stanu u ladice u donjem dijelu. Alternativno, u te ladice je moguće ugraditi i 2,5-inčne SSD/HDD-e. U prostoru za napajanja ima 205 milimetara prostora s ugrađenim kavezom za diskove (moguće ga je i izvaditi).

antec_df800_flux_15

Na stražnjoj se strani nalaze i svi kabeli koji dolaze uz kućište, a to uključuje one za Power, LED kontroler, napajanje LED-kontrolera, audio i USB 3.0. Kabeli su dovoljno dugački te prolaze kroz dva velcro organizatora. Uz njih tu je i dosta ušica za plastične vezice, pa možemo reći da je organizacija kabela solidno riješena. Kontroler koji vidimo na gornjim fotografijama prima do pet ventilatora s 3-pinskim konektorima za napajanje i 3-pinskim konektorima za RGB LED rasvjetu.

antec_df800_flux_16

U zasebnim kartonskim kutijicama nalazi se i tzv. “reverse” ventilator, koji lopatice ima okrenute u odnosu na klasične ventilatore kako bi čim manje bilo opstrukcija za izlaz zraka prema gore. Ovaj ventilator montiramo ispod grafičke kartice kako bi joj osigurao veće količine zraka koji se uvlači s donje strane kućišta. U drugoj se kutiji nalazi sve potrebno za instalaciju komponenata u kućište – dodatne velcro (čičak) trake, vijci i odstojnici, plastične vezice te upute.