Ponovno identično pakiranje, a HD6950 model koji nam je pristigao na test bio je opremljen s 2GB GDDR5 memorije. AMD kao što znamo ima i 1GB model, namijenjen borbi s GTX560 Ti karticama. I dok one možda imaju dovoljno snage za borbu s ovom karticom, fali im ogromna fleksibilnost spajanja čak do 5 monitora u jedan Eyefinity SLS (Single Layer Surface).

Bundle je sličan kao i kod prethodnog modela, s dodatkom HDMI-to-DVI adaptera putem kojeg je omogućeno spajanje do tri DVI moitora out of the box. Ostatak bundlea broji – upute za korištenje, medij s upravljačkim programima i aplikacijama (TriXX za overclocking i tweakanje), Sapphire Select Club karticu, HDMI kabel dužine 1.8 metara, Crossfire mostić, VGA-to-DVI adapter, miniDP-to-DP adapter i dva Molex-to-PCIe power adapera.

O Cayman smo arhitekturi također manje više sve napisali, a ovaj se Sapphireov model od referentnog razlikuje po drugačijem rashladnom sistemu i drugačijem rasporedu komponenata na plavom PCB-u. Po taktovima je isti kao i referentni. Cayman čip ima 1408 shadera u 22 SIMD-a, koji rade na brzini od 800MHz. Računska snaga je 2.25 TFLOPs-a i 563 GFLOPs-a. Teksturnih jedinica je ukupno 88, render back-endova 32, a Z/Stencil jedinica 128. Texture Fillrate iznosi 70.4 Gtex/s, a Pixel Fillrate 25.6 Gpix/s. Kartica ima ugrađeno 2GB GDDR5 memorije koja radi na 1250MHz (efektivno 5.0Gbps). Memorijska propusnost iznosi ravno 160 Gbps. Maksimalni PowerTune limit TDP-a je 200W, a tipična potrošnja u igrama iznosi 140W. Tipična potrošnja u stanju mirovanja je 20W. Ovoj su kartici za dodatno napajanje strujom potrebna dva šest-pinska PCIe Power konektora. Video izlazi su istog rasporeda kao i kod prethodno opisanog modela, baš kao i njihove Flex mogućnosti. Jasno je kako će ovaj model odabrati oni malo dubljeg džepa, željni većeg frameratea bilo na jednom ili više monitora.