Kao što nam i njegovo ime govori, Mine Rev.B je unaprijeđena varijanta originalnog hladnjaka Mine. S originalnom verzijom nismo imali prilike raditi tako da ne znamo koje su specifične razlike između stare i nove verzije, no za pretpostaviti je da je riječ o kozmetičkim detaljima kao što je niklanje bakrene ploče koja preuzima toplinu s procesorima.

Hladnjak se isporučuje u kartonskoj kutiji s prozorčićem u kojoj osim samog Minea nalazimo i kutijicu u kojoj se nalaze kopče za ugradnju hladnjaka, malena vrećica toplovodne paste i kratki priručnik za uporabu. Mine je moguće ugraditi na sve modernije procesore, dakle Intelove LGA 775 i Socket 478, te AMD-ove Socket AM2, AM2+, 754, 939 i 940.

Obzirom da je riječ o nešto jeftinijem hladnjaku (u odnosu na Mugen), za izradu Minea utrošeno je osjetno manje građevnog materijala, pa hladnjak ima masu od tek 560 grama. Tri toplovodne cijevi te jezgra baze hladnjaka izrađeni su bakra dok je ostatak hladnjaka načinjen od aluminija. Mine je također specifičan po tome što ima tvornički predinstaliran 100-milimetarski ventilator koji je smješten unutar samog hladnjak, između dva kraja toplovodnih cijevi na koje su nanizane aluminijske pločice. Ventilator ima tropinski konektor što će reći da bez intervencije korisnika radi na punoj brzini koja pak iznosi oko 1500 rpm. Premda ovo u teoriji znači da ventilator nije toliko tih kao onaj na Mugenu, u praksi nismo uspjeli prepoznati razliku u buci ova dva ventilatora – oba su prilično tiha. Ventilator je moguće izvaditi iz hladnjaka radi čišćenja, no prije toga je potrebno olabaviti par vijaka koji ga fiksiraju za tijelo hladnjaka.

Baza Minea napravljena je praktički identično kao kod Mugena – bakar je presvučen niklom koji je potom ispoliran do visokog sjaja. Rezultat je takozvani zrcalni finiš koje se lijepo vidi na gornjoj fotki.

Mine se u računalo ugrađuje na jednak način kao Mugen, dakle koriste se jednake kopče za procesorske sockete. Drugim riječima, ponavlja se problem s montažom na LGA 775 procesore, no kod Minea je on nešto manje izražen obzirom da je sam hladnjaka manje glomazan u odnosu na Mugen. Ipak, način montaže objektivno nije baš najbolji i na njemu bi inžinjeri Scythea trebali više poraditi.

Mine je u računalo potrebno ugraditi tako da njegov ventilator puše zrak prema jednom od ventilatora koji izbacuju zrak van kućišta. Kao što vidimo na gornjoj fotki, premda je riječ o dosta velikom hladnjaku, njegove dimenzije su i dalje mnogo skromnije od Mugenovih što ujedno obećava lakši pristup komponentama i konektorima račiunala (primjerice 8-pinskom dodatnom konektoru za napajanje procesora).