Za razliku od Orochija, Shuriken je namijenjen korisnicima koji imaju maleno odnosno tanko kućište, a trebaju kvalitetnije hlađenje. Samim time, dimenzije Shurikena su dosta konzervativne. Hladnjak je tako visok samo 64 milimetra, a teži nešto manje od pola kilograma. Kako bi unatoč niskom profilu performanse ostale na razini, tijelo Shurikena je dosta široko, a štedjelo se nije niti na materijalima pa je glavnina hladnjaka izrađena od niklanog aluminija, a tri toplovodne cijevi koje vode toplinu s baze na gornji dio hladnjaka izrađene su od bakra.

Osim samog hladnjaka na koji je već ugrađen tanki ventilator, u pakiranju ćete pronaći i manju kutiju u kojoj su spakirane kopče za fiskiranje hladnjaka na procesor te malenu vrećicu termovodljive paste. Shuriken je moguće ugraditi na LGA775, Socket 478 te Socket 754/939/940/AM2/AM2+ procesore, a zavisno o tipu procesora u tijelo hladnjaka je potrebno utaknuti dvije kopče. Mi smo rabili kopče za LGA775 procesore, a one, kao što možete vidjeti na gornjoj fotki, funkcioniraju na jednak način kao kopče na Intelovom BOX hladnjaku. Na istoj se fotki lijepo vidi kako su toplovodne cijevi povezane s gornjim dijelom tijela hladnjaka – dodiruju ih samo polovicom dostupne površine što je već na prvi pogled suboptimalno rješenje.

Zbog izrazito malene visine i korištenje kopči, a ne vijaka, Shuriken je izrazito teško instalirati na matične ploče kod kojih je prostor oko procesora ograđen hlađenjem. Kako to izgleda na Asusovoj P5K3 Deluxe ploči možete vidjeti na fotkama. Da bi Shuriken ugradili, ploču smo morali izvaditi van kućišta te posegnuti za alatkama jer je prste vrlo teško bilo gurnuti između tijela Shurikena i hladnjaka na matičnoj ploči. Problema je bilo i pri demontaži hladnjaka obzirom da je u slučaju korištenje kopči za LGA775 procesore iste potrebno zakrenuti prilikom deinstalacije. To s prstima jednostavno nismo mogli učiniti pa su u "ring" uskoro ušla kliješta sa špičastim vrhom. Ipak, imajte na umu da ove nedaće nećete imati prilike iskusiti ako Shuriken budete rabili u kombinaciji s matičnom koja nema masivno hlađenje.

Ventilator koji se isporučuje sa Shurikenom ima promjer od 100 milimetara, a karakterističan je prema niskom profilu, a zbog toga i specifičnom dizajnu lopatica. Njegova brzina je automatski regulirana zavisno o temperaturi unutar kućišta, a kreće se između 650 i 2.000 okretaja po minuti što pak rezultira protokom zraka od 11,8 do 31,9 CFM. Ventilator je u praksi, kao i "na papiru", vrlo tih što je bilo i za očekivati s obzirom na namjenu hladnjaka. Ventilator je na tijelo hladnjaka fiksiran pomoću dva žičana držača, a koje je moguće iskoristiti ako tvornički ventilator poželite zamjeniti s vlastitim 92-milimetarskim ventilatorom.