Scytheove proizvode u njihovim šarenim kutijama uvijek je lako za prepoznati. Takav je slučaj i sa ovim high-end hladnjakom koji danas testiramo. Na kutiji većih dimenzija možemo vidjeti slike proizvoda te njegove tehničke karatketristike. Tako možemo saznati kako je Yasya hladnjak namijenjen Intelovim LGA775, 1156 i 1366 platformama, te AMD-ovim 754/939/940/AM2/AM+ i AM3 platformama zahvaljujući poboljšanom VTMS (Versatile Tool-free Multiplatform System) mehanizmu. Svaki dakle, danas dosupan desktop procesor možemo hladiti sa ovim hladnjakom.

Nakon otvaranja kutije uočavamo gornju stranicu Yasya hladnjaka koja je niklana i polirana do visokog sjaja – gotovo da može poslužiti kao ogledalo. Ujedno, promjećujemo i vrlo neobičan dizajn tijela hladnjaka. Osim tijela i ventilatora (uz kojeg dolazi i potenciometar za promjenu brzine), u kutiji se nalaze i dijelovi već spomenutog VTMS mehanizma (odvojeno za Intel i AMD), zatim termalna pasta, nosači ventilatora i kratke upute za instalaciju i korištenje. Za Intelove platforme tu je mehanizam sličan onome sa Intelovih BOX hladnjaka, dok je za AMD ponešto drugačiji. Tijelo hladnjaka je dobro osigurano unutar kutije i do oštećenja tijekom transporta ne bi trebalo doći. To je iznimno bitno, jer su aluminijski listovi od kojih je hladnjak sastavljen vrlo tanki i podložni savijanju.

Tijelo hladnjaka je napravljeno u obliku tornja, a sastoji se od aluminijsko-bakrene baze, šest bakrenih toplovodnih cijevi promjera 6 mm i 54 niklanih aluminijskih listova. Ovaj neobičan trokutasti dizajn aluminijskih listova Scythe naziva Trident Multi Layer struktura koja po njima maksimizira volumen ulaznog zraka, povećava apsorbciju topline koju prenose toplovodne cijevi i na taj način efikasnije hladi procesor. Tijelo hladnjaka je dimenzija 108.5 x 138 x 159 mm (D x Š x V), a masa sa ventilatorom je 848 grama. Bakrene toplovodne cijevi su oblikovane u slovo U, a počinju i završavaju na gornjoj strani hladnjaka (na krajeve su postavljene aluminijske kapice). Na donjem dijelu prolaze kroz bazu hladnjaka koja je većinom aluminijska sa iznimkom kontaktne bakrene površine koja je poniklana. Kontaktna površina je kao što se može vidjeti na slici vrlo glatka i ravna. Na bazi se nalaze i utori u koje kopčamo nosače za pojedino CPU ležište.

Zanimljivost Yasya hladnjaka je i 120 x 120 x 25 mm Slip Stream ventilator koji nosi poduže ime – SY1225SL12HPVC. S njim dolazi i potenciometar na bracketu, kojeg je moguće montirati na kućište, a na ploču ga spajamo putem 4-pinskog konektora. Ukoliko ga spojimo na 3-pinski priključak na ploči u potpunosti možemo kontrolirati brzinu njegove vrtnje koja se tada kreće između 1300 i 1900 okretaja u minuti (izmjereno od 1372 do 2009). Na donjoj granici je razmjerno tih, bučniji postaje na oko 1600 okretaja, a na maksimumu je prebučan za normalnu upotrebu. Ukoliko dozvolimo PWM kontrolu ventilatora (kad ga prikopčamo na 4-pinski konektor), tada se razina okretaja može kretati od oko 470 pa do 1340 okretaja ukoliko potenciometar držimo na najnižoj vrijednosti. Ukoliko ga pak postavimo na najvišu vrijednost, PWM kontrola će ga s vremena na vrijeme zavrtiti i do maksimuma ako je to potrebno (posebno izraženo kod overclockiranog procesora). Tvorničke vrijednosti za količinu zraka koju ventilator može provući kreću se od minimalnih 39 m3/h (23 CFM) pa sve 187 m3/h (110 CFM). Buka pri tom (po tvorničkim podacima), varira između 7.05dBA i 37dBA). Toliko u opisu proizvoda, i krenimo sa načinom montaže i samim testiranjem.