3DMark rezultat je kod Shuttlea za oko 26% niži nego kod desktopa prvenstveno zbog niže brzine radne memorije a onda i zbog nižih Turbo boost taktova nego kod desktop ploča. Naime, dobro je već poznata priča kako Z97 desktop ploče forsiraju procesore na njihov maksimum pa tako 4670K model uvijek radi na maksimalnih 3.8GHz za sve četiri jezgre. Kod XH97V to nije slučaj i procesor uvijek radi onako kako je Intel to specificirao. To znači kako će u single-threaded aplikacijama jedna jezgra raditi na 3.8GHz, u dual-threaded dvije na 3.7GHz, a tri i četiri na maksimalnih 3.6GHz. Točno tako se procesor i ponaša u ovome Shuttleu pa će i u daljnji rezultati biti u skladu s tim. Naravno, rijetko tko će koristiti ovakvu kombinaciju i preporučljivije je XH97V upariti s nekim i3 ili slabijim procesorom, no lijepo je znati da je dimenzioniran i za više.

Rezultat je samo za oko 7% slabiji jer brzina memorije ne igra nikakvu ulogu u ovome testu, za razliku od prethodnog.

Ovdje je razlika i manja nego kod prethodnog testa – 6%.

Memorijske performanse su naravno znatno slabije kod Shuttlea i tu je razlog i nižim grafičkim performansama. U BIOS-u nije moguće mijenjati brzinu memorije, nego je ona određena brzinom samih modula, ali do maksimalnih 1600 MHz – upravo kakve smo mi i imali.

i5-4670K nije veliki potrošač ni kada je na Z97 desktop pločama, a na ovoj na kojoj je ograničen u Turbo frekvencijama troši još manje. U stanju mirovanja je to svega 22 W, s tim da pri 1080p video reprodukciji to poraste na oko 28 W. Na maksimumu je to i dalje vrlo prihvatljivih 74W, pa ga Shuttleov hladnjak uspijeva držati na pristojnih 78°C kao što vidimo u grafu ispod.

S obzirom da je ipak riječ o dosta moćnom procesoru temperature su sasvim solidne. Naravno kakav i3 će biti puno hladniji.

Na kraju, za jedan HTPC ili poslovni stroj, bitna je i količina buke koju proizvodi. Mi smo u BIOS-u koristili Smart Fan Mode koji u vrlo rijetkim situacijama maksimalnog opterećenja podiže brzinu 60 mm ventilatora na oko 5.000 okretaja pri čemu oni stvaraju buku od oko 54 dB. Ipak, u standardnom opterećenju (pola sata 7-Zip benchmarka) ta vrijednost ne prelazi 48 dB, što nije pretjerano ali je naravno već dosta čujno. U uredskim poslovima i u reprodukciji video materijala ventilatori su iznimno tihi.