VFD ekran u akciji

Vjerojatno najzanimljivija komponenta kućišta je ugrađeni matrični VFD ekran. VFD dolazi od Vacuum Fluorescent Display, a za razliku od uobičajenih LCD ekrana, VFD tehnologija ne treba pozadinsko osvjetljenje, pa samim time daje puno kontrastniji i jasniji prikaz bez problema sa kutom gledanja. Uglavnom, idealan izbor za prikaz raznoraznih informacija, bilo da se radi o vremenskoj prognozi, trenutnom izvođaču i nazivu pjesme koju slušamo, vijestima sa burze ili nešto drugo… Matrica ugrađenog ekrana može prikazati šesnaest karaktera u dva reda što bi trebalo biti dovoljno za većinu primjena. Sam ekran se sa računalom povezuje putem USB konektora, no u suštini se radi o dodatnom serijskom portu koji služi kao sučelje između USB-a na računalu i samog ekrana. Pri tome uz pomoć priloženog prilagodnog kabela možemo birati da li ga želimo spojiti na USB header na matičnoj ploči ili eksterni konektor na zadnjem panelu ploče.

Daljinski upravljač ima dovoljno tipki da pokrije sve uobičajene funkcije

Uz ekran dolazi i pripadajući daljinski upravljač uobičajenih dimenzija i funkcionalnosti, a sve to u funkcionalnu cjelinu povezuje priloženi iMON upravljački softver i Soundgraph Multi-median aplikacija koja uobičajeno MS Windows računalo pretvara u HTPC. Kao i sve aplikacije ovog tipa, i ova je grafički dotjerana, a za prikaz koristi velike fontove koji će bez problema biti čitljivi na televizoru. Sama aplikacija je dosta zahtjevna i prilagođena izvođenju na novijim računalima.

Priložena Soundgraph Multi-median za vrijeme preslušavanja glazbenih sadržaja

Upravljački program za VFD je iznimno jednostavan za upotrebu (za razliku od uobičajenih programa ovog tipa), no takav pristup skriva i problem nemogućnosti prilagođavanja ekrana specifičnim potrebama korisnika. Nismo stigli provjeriti da li bi ekran radio sa 3rd party alikacijama (vjerojatno bi), što bi riješilo taj problem. Bez obzira na sve, predefinirani načini rada su odlično riješeni, a posebno hvalimo grafički ekvilizator koji radi sa baš svim aplikacijama za preslušavanje sadržaja na način da se ne veže na samu aplikaciju već izlaz iz zvučne kartice.