silverstone_ml08_8

Okretanjem kućišta na suprotnu stranu vidimo drugu komoru u koju je moguće ugraditi grafičku karticu maksimalne duljine 13″ (33 cm) te širine 4.78″ (12.15 cm). Kartica ima osigurana dva slota, ali i svoj posebni nosač kako ne bi došlo do pomicanja. Ukoliko koristimo mini-ITX grafičku karticu maksimalne duljine 200 mm, tada je s njene stražnje strane moguće montirati jedan 2.5″ ili jedan 3.5″ disk. Time ovo kućište stvarno ima dovoljno opcija za nadogradnju “skladišta” podataka. Na gornjoj površini vidimo dva velika otvora za pasivno hlađenje matične ploče i napajanja.

silverstone_ml08_9 silverstone_ml08_10

Mi smo svoj ML08 sistem bazirali na ASRockovoj N3150B-ITX ploči, LCPower SFX napajanju snage 200 W i Corsairovom 128 GB SSD-u. Ugradnja komponenata u sistem je vrlo jednostavna i ne zahtijeva neke posebne vještine, a sve je vrlo detaljno riječima i slikama i objašnjeno u izdašnim korisničkim uputama. Prostora za menadžment kabela ima dovoljno, pa smo nekako uspjeli sve posložiti iza napajanja, a ovdje vidimo i pravilan način orjientacije SSD-a kako bi uspjeli prikopčati sve kabele na njega.

silverstone_ml08_10a

Asusovu smo GTX960 Turbo karticu (recenzija uskoro), samo postavili na mjesto jer ju jasno nismo mogli prikopčati na ploču koja ima samo PCIe x1 konektor. Htjeli smo vidjeti kako se u taj prostor uklapa kartica i koliko čvrsto leži u njemu. Gornji je nosač prilagodljiv po visini i naravno ključan element kojeg je potrebno ugraditi kako kartica ne bi plesala.

silverstone_ml08_11

ASRockova ploča s Braswell Celeronom nije naročito zahtjevna, mali je potrošač pa je ovo LCPower-ovo SFX napajanje od 200 W i previše. Pod maksimalnim smo opterećenjem trošili jedva 30 W energije. LC200SFX nam je za ovaj test ustupio Links, a riječ je napajanju dimenzija 63 x 125 x 101 mm i mase oko 1 kg. +3.3V vod daje maksimalnih 13 A struje, +5V vod 14 A, a +12V vod također 14 A. Napajanje ima relativno tihi 80 mm ventilator, tri SATA Power konektora, dva PATA (Molex) konektora i jedan Floppy konektor uz 24-pinski ATX konektor te jedan 4-pinski EPS konektor. Cijena mu je oko 180 kuna.

silverstone_ml08_12 silverstone_ml08_13

Sistem smo opteretili istovremenom kombinacijom grafičkih i CPU testova te smo nakon skoro dva sata testiranja zabilježili sasvim solidne temperature za procesor i ploču. To znači kako je kućište dobro provjetreno unatoč samo pasivnom načinu hlađenja.

silverstone_ml08_14

SilverStone je ovdje ponudio vrlo konkurentno i sposobno kućište u koje je moguće “ugurati” i moćnije komponente te napraviti malu igraću mašinicu. Kvaliteta izrade je solidna, ML08 je dobro zaštićen i od prašine, svakako pohvaljujemo dovoljan broj mjesta za diskove, ali i optički uređaj. U teoriji je u ML08 moguće ugraditi i X99 mašinu s primjerice moćnijom ITX karticom i tada bi bilo zanimljivo vidjeti kako se nosi s hlađenjem, jer je ovaj naš setup za njega bio dječja igra. Kada je riječ o manama, ne možemo reći da ih nema. Voljeli bi vidjeti drugačije konstruirane nožice za vertikalnu montažu, koje su čvršće i ne rastavljaju se i pri najmanjem pomaku. Sve u svemu, ML08 po cijeni od oko 90 € za ovu našu verziju i oko 100 € za verziju s ručkom za prenošenje svakako zaslužuje preporuku.