I premda danas svi teže minijaturizaciji kod HTPC koncepta, ovo DH202 Touch kućište teži upravo suprotnom. Velikih je dimenzija, ugošćuje i najveće ploče, i u dnevnom će boravku biti veće od bilo koje druge komponente (osim možda televizora). Sliku impresivno velike kutije u kojoj DH202 dolazi nećete vidjeti jer nam je stigla zgužvana i oblijepljena, no dovoljno je reći da je napravljena u klasičnom TT stilu (pomalo Tajvanski prenakićeno), no dobro štiti kućište i ručka za prenošenje na njenom vrhu će vam olakšati put kući iz dućana. Kućište je kao što smo rekli odlično zaštićeno od vanjskih mehaničkih utjecaja, a sva oprema koja dolazi uz njega je unutar kartonske kutije smještene u samo kućište. U toj se kutiji nalaze svi potrebni vijci, odstojnici i podloškice, uz koje će te dobiti krpicu za čišćenje displaya te naravno daljinski upravljač. Kućište je iznimno masivno i veliko – dimenzije su 440 x 428 x 167mm (D x Š x V), a masa je impozantnih 7.85 kilograma.

Prednja je stranica napravljena od crno obojanog aluminija, a njen veći dio zauzima 7" Touch LCD ekran rezolucije 800×600 piksela. S lijeve strane ekrana su se smjestili tipka za paljenje te IR prijemnik za daljinski upravljač. Desno od ekrana su smještene multimedijske tipke s kotačićem za glasnoću, a iznad njih je poklopac ispod kojeg smještamo optički ili neki drugi 5.25" uređaj. Oštirm linijama i crnom bojom, DH202 ostavlja dojam elegancije, a kao takav će se sigurno lijepo uklopiti među ostale komponente, npr. kućnog audio sustava. 7" Touch ekran je nešto što će u radu plijeniti najviše pažnje, pa je svakako stvar za impresioniranje prijatelja. Upitna je jedino korisnost ekrana osjetljivog na dodir, baš kao i tipki na prednjoj stranici jer bi ovo kućište svoj životni vijek trebalo provesti daleko od prstiju korisnika, a negdje u okolici televizora. Za sve je tako radnje dovoljan jedino daljinski upravljač koji dolazi uz kućište, no eto možda će netko baš smjestiti svoj HTPC tako da mu bude u dometu ruke.

Na dnu se prednje strane čitavom dužinom nalazi poklopac kojeg u zatvorenoj poziciji drži magnet. Ispod se poklopca nalaze konektori i utori koji bi mogli biti vrlo korisni za jedan HTPC. Kao prvo (s lijeva na desno) tu je prvi USB 2.0 port, slijede ga audio izlazi za mikrofon i slušalice, zatim drugi USB 2.0 port te je kao posljednji na toj lijevoj strani svoje mjesto našao FireWire port. U samoj je sredini smještena tipka s magnetom koji drži vrata zatvorena, a desno od nje se nalaze multimedijalni čitači kartica koji podržavaju CompactFlask/MicroDrive, SmartMedia/XD, te SecureDigital i MemoryStick kartice. Na srednjoj su slici u krupnom planu prikazani aluminijska tipka za paljenje računala. Tipka nije obojana u crno da bude vidljivija, a i obrubljena je plastičnim poluprozirnim prstenom iza kojeg je signalna LED-ica. Iznad tipke za paljenje se nalazi IR prijemnik daljinskog upravljača.

Stražnja je stranica identičnog rasporeda većine Tower kučišta na tržištu, samo naravno s horizontalnom orijentacijom. Na krajnjoj je desoj strani prostor za napajanje, koji prima napajanja klasične veličine. Lijevo od napajanja nalazi se prostor s dva 60 mm ventilatora ispod kojih je zaštitni limić za I/O portove matične ploče. Thermaltake se ovdje potrudio i dao svoj limić klasičnog rasporeda, koji naravno može biti zamijenjen onime koji dolazi uz matične ploče. Do njih i sve do kraja kućišta se nalaze prostori za dodatne kartice a ukupno ih je sedam. Dodatne kartice zaključavamo s dva plastična mehanizma na vrhu.

Nakon što smo uklonili poprilično tešku gornju "haubu" koju na mjestu drže tri "thumb" vijka otvara nam se pogled na unutarnji raspored kaveza, ležišta za matičnu ploču, kabela i ventilatora. DH202 tako s lijeve strane ima kavez koji ukupno prima dva 5.25" uređaja od kojih samo jedan ima pristup iz vana (najčešće optika). Do njega je kavez koji prima dva 3.5" uređaja a orijentiran je prema desno. Oba kaveza imaju tool-less mehanizme za zaključavanje uređaja u poziciju, a o njima ćemo detaljnije kasnije u tekstu. Prednja i stražnja stranica kućišta povezane su s desne strane metalnom šipkom, a s lijeve metalnim kavezom koji prolazi samo s gornje strane. Kavez ima i prostor za dodatan ventilator koji je moguće montirati naknadno. Ta pojačanja dodatno otežavaju ionako već vrlo teško kućište, no stoga je i čitava konstrukcija vrlo robusna. Matična ploča nema zasebno ležište već se na donju stranicu montiraju priloženi metalni odstojnici i to naravno u ovisnosti o pozicijama rupa na ploči. Kućište inače prima standardne ATX ploče, te one microATX i miniITX formata. Za adekvatan se protok zraka brine jedan usisni 120 mm ventilator, te dva ispušna 60 mm ventilatora o čijim ćemo karakteristikama nešto kasnije više napisati. Čitavo kućište i njegova konstrukcija je vrlo kvalitetno, znakova loše obrade nema, baš kao što nema ni znakova lošeg bojanja.

U detalje koje ćemo posebno izdvojiti spada i mikroprekidač za Chassis Intrusion Alarm funkciju. Iz prekidača izlazi kabel kojeg spajamo na matičnu ploču. Mehanizam za učvršćivanje dodatnih kartica djeluje pomalo krhko i s većim (težim) karticama ima problema, no ipak je sasvim adekvatan upotrebi u ovome kućištu – kartice ionako stoje okomito. Na donjoj se strani kućišta u stilu audio komponenata nalaze masivne nožice koje ne dozvoljavaju klizanje kućišta po površini – što će biti poprilično nemoguće i zbog same mase. Nožice su za kućište "zašarafljene", a obrubljene su pozlaćenom metalnom trakicom.

Thermaltake s ovim kućištem isporučuje ukupno tri ventilatora. Usisni, 120 mm ventilator smješten je tik iza LCD ekrana, a brzina vrtnje mu je 1400 okretaja u minuti. Osim što ima ulogu uvlačenja svježeg zraka u kućište, hladi i LCD ekran, što nije zanemarivo. Druga su dva ventilatora smještena tik jedan uz drugi, a riječ je o 60 mm modelima koji se vrte na 2500 okretaja. Orijentirani su tako da zrak izvlače van iz kućišta. Svi se ventilatori spajaju preko klasičnog 4-pinskog Molex konektora, te nemaju kontrolu brzine okretaja – što će se kasnije pokazati manom.