NiC C5 je tower hladnjak pa je takva i orijentacija njegovog pakiranja. Na kutiji možemo vidjeti izgled hladnjaka, te sve njegove specifikacije. Pažnju privlači dizajn s pet toplovodnih cijevi i potpuno niklano tijelo, koje zatvaraju masivni nosači/kućišta ventilatora. Sa kutije također saznajemo kako je hladnjak u stanju disipirati 230W energije, pa bi trebao biti sasvim dovoljan i za LGA2011 procesore, čije rupe za montažu podržava.

Uz dobro zaštićen i već složen hladnjak, nalazi se i mehanizam za instalaciju. Stražnja je pločica univerzalna za sve sockete, dok su gornje odvojene za AMD i Intel sisteme. Podrška za sockete je potpuna – AMD
FM2/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2 i Intel LGA
2011/1366/1155/1156/1150/1150/775. Uz mehanizam za montažu tu su i detaljne i razumljive upute te termovodljiva pasta.

Dizajnerski, C5 izgleda jako dobro i taman se lijepo uklapa na Asusove ploče iz ROG serije, kao što smo vidjeli i u testu Fractalovog ARC XL kućišta. Aluminijski je heatsink obujmljen crnim plastičnim nosačima u kojima se nalaze crveni 120 mm ventilatori. Tower konstrukcija znači da je viši no širi i to je 160 mm u odnosu na 140 mm, dok je debljina 50 mm. Kada je u punoj ratnoj spremi, sa ventilatorima na mjestu, tada mu širina raste na nešto ispod 150 mm, a debljina na oko 95 mm. Tu ujedno leži i prva mana ovoga koncepta. Sama širina plastične konstrukcije stvara probleme grafičkoj kartici koja je u prvom PCIe slotu. Tako je barem bilo na našim Maximus VI Extreme i Vanguard B85 pločama. S obzirom da je riječ o plastičnim nosačima, grafičku se karticu može nasloniti na njih, no ipak ovo bilježimo kao veliki konstrukcijski minus.

Ukupna masa hladnjaka je popriličnih 811 grama, čemu svakako doprinose i masivni nosači ventilatora. Težina samog aluminijskog hladnjaka je 520 grama, što je za 60 grama manje od glavnog konkurenta – Noctuinog NH-U12S hladnjaka. Hladnjak je sastavljen od bakrene baze kroz koju prolazi pet bakrenih toplovodnih cijevi promjera šest milimetara, a one ulaze i završavaju u tijelu sastavljenom od tankih (0.4 mm), aluminijskih listova dizajniranih tako da pruže maksimalno veliku disipacijsku površinu. Kompletan je hladnjak poniklan pa su sve površine glatke čemu je doprinijela dobra završna obrada. Baza hladnjaka je vrlo glatka i ravna pa je nasjedanje na IHS ravnomjerno.

U nosačima se nalaze dva TT 120 mm ventilatora čiji je radni opseg od 1000 – 2000 okretaja u jednoj minuti. Kontrola broja okretaja se vrši ručno uz pomoć potenciometra koji se nalazi na zajedničkom kabelu ventilatora, a ispred tro-pinskog konektora za matičnu ploču. ventilatori imaju početni napon od 9V, a maksimalni radni napon je 12V, uz struju od 320mA i snagu od 3.84W. Maksimalni protok zraka je 99.1 CFM-a, uz pritisak od 2.99 MM-H2O. Buka se pri tom kreće između 20 i 39.9 dBA. Mi smo pak mjerenjem (Nexus 4, Android 4.4.2., SoundMeter), utvrdili kako je minimalna buka na 20 cm 41 dB, a maksimalna visokih i bučnih 53 dB. Životni vijek ventilatora je 40.000 sati.

Instalacija nosača hladnjaka na matičnu ploču je relativno jednostavna. Donja je pločica univerzalna i za AMD i za Intel sockete, dok razliku donose gornji nosači. Gornji nosači imaju široke rupe kroz koje nasjedaju vijci pa je lako postaviti ih van centra, no pažljivim namještanjem nije ih problem montirati. Hladnjak je potrebno na procesor postaviti bez ventilatora, a za nosač ga pričvršćujemo posebnom pločicom koja ga pritišće u sredini, pri čemu ga vijci fiksiraju. Nakon maksimalnog stezanja vijaka, hladnjak se može malo rotirati što je znak kako ne nasjeda savršeno čvrsto na IHS, kao što je to slučaj kod Noctuinih hladnjaka. Nakon montaže, potrebno je postaviti ventilatore, podesiti brzinu i krenuti s testiranjem.