Thermaltake Smart SE 730W i Toughpower DPS 850W test
Datum objave 11.02.2014 - Denis Arunović
Rezultati testova
Krenut ćemo s najmanjim vodom – 3,3-voltnim. Oba napajanja imaju ovdje blago povišeni napon s tim da kod slabijeg modela napon pada s opterećenjem, a i oscilira. Toughpower se s druge strane ponaša izvrsno.
Vrijednosti potrošnje odnosno efikasnosti su manje-više u skladu s deklariranim specifikacijama napajanja. Primijetimo kako razlika u efikasnosti raste s potrošnjom računala. Pod maksimalnim opterećenjem kvalitetnije napajanje iz utičnice vuče solidnih 60 vata manje.
Oba napajanja se u slučaju 5-voltnog voda ponašaju dosta dobro. Smart SE ima ponešto povišeni 5-voltni vod koji pod konstantnim opterećenjem oscilira nešto više u odnosu na isti vod na Toughpoweru. S druge strane, 5-voltni vod na Toughpoweru doživljava određeni pad vrijednosti kako opterećenje raste, no kako je riječ o izuzetno malenim vrijednostima to u konačnici i nije osobito bitno.
12-voltni vod daleko je najvažniji u računalu jer s njega struju sve rastrošne komponente – u prvom redu grafičke kartice i procesor. Samim time stabilnost ovog voda vrlo je bitna za stabilnost kompletnog računala, a pogotovo ako se volimo igrati s overklokiranjem.
U ovom aspektu Toughpower potpuno deplasira SmartPower SE jer nezavisno o opterećenju drži napon kao čavlima zakucan na vrijednost od oko 12,03 volta. Deviacije postoje, no na ovom grafikonu ih jednostavno nije moguće vidjeti.
12-voltni napon na Smart SE-u sa sve većim opterećenjem pak dosta pada, s prosječnih 12,13 V u mirovanju, na 11,73 volta pri maksimalnom opterećenju koje smo koristili. Također je vidljivo da stabilnost napona (dakle razlika između maksimalne i minimalne očitane vrijednosti) također opada.
Forum
Objavljeno prije 2 minute
AutomobiliObjavljeno prije 19 minuta
Sandisk Ultra Fit, ne prepoznavanje...Objavljeno prije 21 minuta
VW popravak modula u autuObjavljeno prije 1 sat
KUTAK ZA POČETNIKE: Pitanja i odgovoriObjavljeno prije 4 sata
Raspberry PiNovosti
Hoće li fotografije s mobitela izgubiti boju nakon prijenosa na računalo? Osim kompresije i pretvorbe formata, i AI igra veliku ulogu!
Danas, u eri kad svi fotkamo mobitelima, ti uređaji postali su pravi "artefakti" za hvatanje trenutaka života. Kad pogledamo fotku na ekranu mobitela, sve izgleda spektakularno – boje pršte, detalji su toliko oštri da se čini kao da možemo... Pročitaj više
LG lansira 31,5" 4K Swing Smart Monitor, s postoljem na kotačima, s Microsoft Officeom
LG je upravo lansirao Smart Monitor Swing zaslon s postoljem na kotačima, visokom prenosivošću, integriranim s mnogim pametnim značajkama. Ovaj zaslon ima točnu veličinu od 31,5", 4K UHD rezolucija podržava multi-touch za vizualnu interakci... Pročitaj više
USB 2.0: Od "kralja brzine" 2000. godine do trajne ikone nakon 25 godina
Iako je USB 2.0 prvi put predstavljen 2000. godine, trebalo je nekoliko godina da postane stvarno popularan na osobnim računalima. Danas, 25 godina kasnije, još uvijek ostavlja svoj trag kao jedan od najvažnijih tehnoloških standarda za pri... Pročitaj više
Zašto se Samsung odrekao svega kako bi premjestio svoje telefonsko carstvo u Vijetnam?
Samsung je nekoć bio veliki igrač u Kini, ali nakon nekoliko ključnih događaja, tvrtka je odlučila premjestiti proizvodnju pametnih telefona u Vijetnam i druge zemlje. Što se dogodilo? Zašto su se Koreanci odlučili odreći Kine, unatoč tome... Pročitaj više
Digital Realty u Hrvatskoj dobitnik priznanja Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike za unapređivanje zaštite na radu
Digital Realty (NYSE: DLR), najveći globalni pružatelj rješenja za data centre, kolokacije i međusobno povezivanje neovisnih o oblaku i operatoru, dobitnik je još jednog priznanja za unapređivanje zaštite na radu. Riječ je o godišnjem prizn... Pročitaj više
Sve novosti