Prošle smo godine u svibnju testirali Asusov GTX680 DirectCU II TOP model, koji je u suštini identičan ovoj GTX770 kartici. Primjetna razlika je naravno u izgledu hladnjaka, koji je na starijem modelu bio triple-slot izvedbe, a u ovoj novoj je u dual-slot. Do sada smo testirali nekoliko GTX770 kartica i o njima je sve već napisano, pa nećemo previše dužiti s opisom ove Asusove. Dovoljno je reći kako je riječ o Asusovom najjačem modelu, kako donosi poznati DCU II dizajn hladnjaka, 2GB video memorije i kako je tvornički overclockirana. Uz to donosi i DIGI+ napojnu kontrolu, GPUTweak softver ali i VGA Hotwire tehnologiju. Bundle nije naročito bogat, što Asusu ne ide u prilog.

Kartica (27.17 x 13.2 x 4.06 cm), je napravljena odlično, sastavljena je od kvalitetnih materijala a i DirectCU II hladnjak je kompleksan i kvalitetan. Tu zapravo nemamo što više napisati, jer je Asusova kvaliteta poslovična a dizajn se već duže vremena nije ni malo mijenjao. Grafički čip koji se nalazi na kartici je identičan onome na GTX680 karticama, no zbog "zrelijeg" proizvodnog procesa taktovi su sada viši. Referentna je Nvidijina GTX680 kartica radila na 1006 MHz (Boost 1058 MHz) za GPU i 6008 MHz za memoriju, a GTX770 radi na 1046 MHz (Boost 1085 MHz) za GPU te 7010 MHz za memoriju. Ovaj Asusov OC model pak radi na tek blago korigiranim taktovima – bazni je 1058 MHz, boost takt je 1110MHz, a memorija radi na tvorničkih 7010MHz. Ova bi se kartica stoga trebala ponašati vrlo slično MSI-evom TwinFrozr modelu.

Napojna jedinica je poznati DIGI+ VRM sa deset faza čime je osigurana preciznost i stabilnost isporuke napona što je bitno za tvornički overclockiranu karticu, a električnom se energijom kartica uz PCIe slot napaja i preko jednog šest te jednog osam pinskog PCIe Power konektora. Proizvođač navodi kako je potrošnja do 300W. Video izlazi su klasični – dva dual-link DVI-a, te HDMI i DisplayPort. Kartica podržava 4-way SLI kombinaciju, a konektori su na uobičajenom mjestu. Standardno su podržani DX11.1 i OpenGL 4.3 API-i, te 3D Vision, 3D Vision Surround, CUDA i PhysX tehnologije. Sa softverske strane tu je GPU Tweak koji uz standardne mogućnosti podizanja taktova GPU-a i memorije, nudi i promjenu brzine vrtnje ventilatora, promjenu maksimalne snage grafike (TDP-a) na 110% te promjenu napona grafičkog procesora. Uz to je moguće i koristiti in game video snimanje u 720p rezoluciji, spremati OC profile i vršiti nadzor temperatura, napona i taktova.