logitech_prodigy_6

I za kraj miš, proizvod najvišeg broja u Prodigy liniji – G403. Riječ je o bežično-žičanom mišu. Ovaj bežični dio je u maloj kontradikciji s njegovom gamerskom namjenom, no odmah možemo reći kako je dovoljno brz i kako nema izraženijeg laga i bez žice – za sve one koji ne vole iste. Uz njega u paketu dolazi i kabel za punjenje baterije, primopredajnik, uteg od 10 grama i adapter za kabel. Miš je vrlo klasičnog dizajna, dimenzija 124 x 68 x 43 milimetra, te vrlo lijepo leži u šaci. Mase je 87.3 grama bez kabela, a za one koji vole teži miš tu je i dodatnih deset s utegom. Upleteni kabel je dug 2.13 metara.

logitech_prodigy_7

Dizajnom nas je G403 podsjetio ne neke starije Logitechove miševe, a može ga se koristiti u sva tri načina držanja (fingertip, claw, palm). Napravljen je od plastike koja je presvučena mat premazom za bolji grip, ali na njemu ostaju i otisci prstiju. Dvije su glavne tipke lijepo smještene i prsti prirodno padaju na njih. Između je smješten scroll kotačić i tipka za promjenu rezolucije optičkog senzora.

logitech_prodigy_8

Dvije su tipke (Omron prekidači, 20 milijuna klikova), na lijevom boku također dobro smještene i palac se na njih prirodno podiže, bilo na tipku za naprijed, bilo na onu za nazad. Na vrhu miša je smješteno osvijetljeno prozirno G, ispod kojeg je RGB LED-ica. U softveru mijenjamo način osvjetljenja i sinkroniziramo rad s tipkovnicom.

logitech_prodigy_9

Senzor je dobro poznati Pixartov 3366 optički. Promjenjive je rezolucije od 200 do 12.000 DPI-a, ima maksimalnu akceleraciju veću od 40 G i maksimalnu brzinu praćenja veću od 300 IPS-a. Report rate sučelja je 1 ms (1000 Hz), a funkcijama upravlja 32-bitni ARM procesor. Senzor je brz i precizan, a i ostaje takav na različitim tipovima podloga. Po podlogama klizi lagano zahvaljujući dvije velike teflonske (PTFE) nožice koje imaju trajnost od prijeđenih 250 kilometara. Lift off udaljenost je oko 2 milimetra.

logitech_prodigy_21 logitech_prodigy_27

logitech_prodigy_23 logitech_prodigy_24

logitech_prodigy_25 logitech_prodigy_26

Miša prati i svestrani softver, uz pomoć kojega pratimo napunjenost baterije, spremamo do tri profila, podešavamo osvjetljenje, četiri nivoa osjetljivosti, report rate, itd. Autonomija ugrađene baterije je odlična, i mi nismo uspjeli potrošiti 30% u nekoliko dana intenzivnog korištenja.

logitech_prodigy_13

Na kraju možemo zaključiti kako je ovaj set hardvera dobro pogođen za igrače amatere koji će dobiti legendarnu kvalitetu Logitech proizvoda, vrlo dobre tehnologije, softverske mogućnosti i performanse, a to im neće “izbiti” previše novca iz džepa.

G213 je dobra tipkovnica za rad i igru, robusna je i izdržljiva. S cijenom od oko 550 kuna se već približava onim osnovnim mehaničkim tipkovnicama pa joj je to mali uteg oko vrata. U odnosu na neke njih donosi multimedijske tipke, odličan softver i mogućnosti, a tu su i definitivno najbolji membranski prekidači koje smo imali prilike probali. Iako je pohvalno što ima lijepo veliko odmorište za dlanove, nekima će zasmetati velike dimenzije. Hvalimo i otpornost na prolijevanje tekućine.

G231 su zadovoljavajuće kvalitetno izvedene slušalice čiji je najbolji dio ergonomija, ali i sasvim solidna zvučna kulisa u gotovo cijelom rasponu, a to je na kraju krajeva i najbitnije. Udobnost nošenja je malo narušena grubom tkaninom, no nisu preteške pa je dugotrajno nošenje ugodno. Još jedna zamjerka je na čudan smještaj in-line kontrolera. S cijenom od oko 400 kuna su zadovoljavajuće konkurentne.

I za kraj, G403 je žično/bežični miš koji je brz i precizan te ga je užitak koristiti. Nije zakinut dobrih performansi ni kada radi u bežičnom načinu i Logitech je tu komunikaciju očito doveo na visoku razinu. Dobar je za sve načine korištenja i podjednako i za igranje i za rad zbog visokog raspona rezolucije senzora. Dizajnom nas je podsjetio na starije miševe, i vratio u neke davne dane. Cijena mu nije najjača točka i u domaćim trgovinama za njega traže oko 500 kuna, no dobra je vijest da njegov žičani brat, G203 košta povoljnijih 300 kuna.