Evercool Transformer 4 dolazi u plastičnom blister pakiranju, koje je puno marketinških natpisa o sposobnostima hladnjaka. Konkretno dotični je u mogućnosti ohladiti procesor disipacije do 220W, a kompatibilan je sa svim aktualnim, ali i starijim socketima što je dobrodošao dodatak. Sa stražnje se pak strane nalaze detaljnije specifikacije samog hladnjaka i ventilatora iza kojih se na istom komadu kartona nalaze upute za instalaciju hladnjaka. S bočne se strane nalazi potpuna lista podržnih procesora, kao i slika samog principa hlađenja.

Specifikacije hladnjaka Evercool Transformer 4
Dimenzije

130 x 122 x 160 (D x Š x V mm)

Kompatibilnost

Intel – LGA 775, 1156, 1366
AMD – socket 939/AM2/AM2+/AM3

Heatpipe 4 komada, H.D.T. tehnologija
Ventilator/brzina/protok

2x 120 mm (800-1200rpm, PWM)

Ležajevi Ever Lubricate Bearing
Težina 843.5 g
*
specifikacije preuzete sa službenih stranica proizvođača

U kutiji se nalazi hladnjak zapakiran u dodatnom pakiranju kao i zasebna kutija u kojoj su dodaci i pribor za instalaciju. Unatoč tome što se radi o relativno nepoznatom proizvođaču, vidi se kako se pazilo na sitnice. Konkretno svi dijelovi, vijci i ostali pribor nalazi se u plastičnim vrećicama, a na svakoj od njih se nalazi naljepnica za koji je socket namijenjeno. Od ostalih dodataka, tu je 4-pinski splitter kojim možete spojiti dva PWM ventilatora na jedan CPU fan header na ploči. Priložena je i termalna pasta.

Transformer 4 je sastavljen od 4 bakrena heatpipea debljine nemalih 8 mm sa 51 aluminijskih listića. Posebnost ovog hladnjaka je H.D.T. (heatpipe direct touch) tehnologija koju koristi u svom dizajnu hlađenja. Radi se o tehnologiji direktnog prijanjanja heatpipeova na bazu procesora, bez posredovanja dodatne (bakrene/aluminijske) baze između njih. U teoriji se radi o odličnoj tehnologiji, no minus bi bio u vidu načina obrade baze koja teško može biti onako dobro obrađena kako može biti ona koja se koristi na klasičnim hladnjacima.

HPJ-12025 ima solidno obrađenu bazu koja je radila odličan kontakt s bazom našeg testnog procesora. Evercool je na sam vrh hladnjaka dodao i par estetskih detalja kao što su plastične kapice na kraju heatpipeova, kao i urezano ime testiranog modela, uz njihov slogan. Po svojoj veličini, Transformer 4 baš i nije malenih gabarita, tako da radi svoje visine, postoji mogućnost nekompatibilnosti s manjim kućištima. Težina također nije zanemariva – gotovo 850g. Upravo ih tog razloga je čitav mounting napravljen nešto ozbiljnije, te pretežito od metalnih dijelova, o čemu će biti govora kasnije u tekstu.

Transformer dolazi s dva 120mm PWM ventilatora, koja se na ploču spajaju preko 4-pinskog konektora. Dva priložena ventilatora su montirana u push-pull konfiguraciju, a fiksirani su pomoću metalnih kopči; prema tome, gore možete staviti i ventilatore po svojoj želji, ukoliko vam Evercoolovi ne odgovaraju. Bilo iz estetskih ili praktičnih razloga. Moramo priznati kako smo se ugodno iznenadili kad smo ih čuli u radu. Naime, oba su ventilatora na automatskoj regulaciji okretaja, radili dosta tiho, ili bolje rečeno, bili su nenametljivi u svome radu. Minimalna brzina njihovih okretaja je oko 800rpm, dok je maksimalna 1200rpm, radi se o identičnim modelima. Konkretno radi se o EC12025H12EP (0.32A) modelima, dimenzija 120x120x25mm.Ventilatori imaju srebrni finish, koji će se nekima svidjeti, a nekima i ne. U svakom slučaju ostat će zamijećeni gdje ih god vidjeli.

Kako smo već spomenuli na početku, Evercool je mislio na svaki detalj prilikom pakiranja svojeg mounting pribora, tako da ćete se uz malu pomoć instalacijskog manuala (koji se nalazi na pozadinskom kartonu kutije) brzo završiti s istom. Za instalaciju ćete nažalost biti prisiljeni vaditi matičnu ploču iz kućišta – zbog backplateova. Dotični se koriste za AMD-ove sockete, te Intelov 1366 socket. Za 775 i 1156, instalacija se provodi na nešto drukčiji način. Koriste se nešto veći šarafi s donje strane kako bi se s gornje pričvrstili nosači na koje se naposljetku montira hladnjak pomoći metalnog dodatka (sličan način instalacije kao kod slavnih Thermaltakeovih modela Sonic Tower/Big Typhoon). Propust u načinu montaže koji svakako moramo spomenuti, a koji nam pritom nije jasan, je napravljen upravo u slučaju socketa 775 i 1156. Naime, vijci (slični kao thumbscrewovi) koji se koriste za pozadinsku stranu ploče su preveliki tako da se u kombinaciji s njima matična ploča uopće ne može montirati u kućište (veći su od distancera, pa čak i od onih u našem testnom CM Stackeru), tako da smo bili prisiljeni testiranje obaviti izvan kućišta. Također prilikom same instalacije hladnjaka na nosače, potrebno je skinuti ventilatore, te ih kasnije naknadno vratiti.