Od ostalih dodataka koji dolaze s napajanjem nije naodmet spomenuti elegantnu crnu torbicu s EVGA logom zlatne boje za pohranu modularnih kabela, te jedan mali paketić unutar kojeg se nalazi set od 8 gumenih podložaka koji su namijenjeni montaži na napajanje, kako bi spriječili oštećenja prilikom korištenja napajanja izvan kućišta (bench testova). Osim navedenog u paketu je moguće pronaći i kabel (IEC 60320 C20) za spajanje napajanja na napon gradske mreže koji izgledom djelomično podsjeća na kabele koji obično dolaze s teškim strojevima i moćnim trofaznim motorima.
Ono što se u paketu ne nalazi su vijci za montiranje napajanja unutar kućišta, što je definitivno propust od strane EVGA.

Nakon kratkog opisa dodatne opreme, vrijeme je za detaljan popis priloženih modularnih kabela:

Kao što je vidljivo iz tablice, popis je zaista impresivan – 19 PCIe, 12 SATA i 8 Molex konektora. No ono što se još više ističe je njihova duljina, koja je vjerojatno rekordna kada su u pitanju napajanja za kućnu uporabu – drugim riječima, bez obzira koliko veliko kućište posjedovali, uz ove kabele vam sigurno neće biti problem dosegnuti i najudaljenije komponente i pritom ih posložiti na vrlo uredan način. Upravo ovdje dolaze na red priložene tzv. velcro “čičak” vrpce koje su itekako potrebne za ukroćivanje divljih EVGA kabela. Uz navedeno, tablica otkriva i raspored konektora (na modularnom panelu napajanja) prema dodijeljenim railovima, iz čega se može otkriti pomno odabran način raspodjele tzv. virtualnih railova, pomoću koje se propušta relativno ravnomjerna količina struje na svakome od njih.

Priloženi korisnički priručnik otkriva (osim uobičajenih informacija o instalaciji) niz detalja vezanih uz specifikaciju snage, raspored railova po konektorima, ali i tablicu sa kombinacijama postavki ugrađenih DIP prekidača. Upravo ovi prekidači su zaduženi za ostvarianje single/multi-rail načina rada, pokretanje napajanja bez potrebe za spajanjem na računalo, aktivaciju overclock režima ili pak prisilan rad ventilatora na maksimalnih 100% okretaja. Upravo ovdje postaje jasno kakvom tipu korisnika je namijenjen ovakav zanimljiv uradak – izrazito zahtjevnim konfiguracijama i još zahtjevnijim korisnicima. Prethodno navedeno se uglavnom odnosi na multi-GPU konfiguracije uz uporabu “dvoglavih” EVGA (C606) matičnih ploča, te mučenje istih uz visoke radne napone i taktove.

Kao što je bilo spomenuto u prethodnom dijelu teksta, napajanje dolazi u crnom platnenom odijelu sa zlatnim slovima ukomponiranim nazivom napajanja:

Odstranjivanjem crnog platna, otkriva se crno-crvena tekstura napajanja pozamašnih dimenzija (86x150x200mm), kao i posebna fiksno integrirana metalna ručka (43x125mm), namijenjena lakšem manevriranju napajanjem prilikom transporta. Iako je ovo zanimljiv ergonomski pristup, itekako bi voljeli vidjeti mogućnost skidanja ovog dodatka bez potrebe za otvaranjem samog napajanja (i naravno, gubitka garancije), prvenstveno sa ciljem lakše ugradnje u manja (prostorom ograničena) kućišta.

Napajanje imponira moćnim izgledom i relativno prihvatljivom kombinacijom boja, kao i odličnom završnom obradom, koja je definitivno za klasu bolje od bilo kojeg dosad testiranog napajanja na PC Ekspertu. Nadalje, crveno otisnutim slovima, brojka 1500 otkriva ukupnu (regularnu) radnu snagu ovog modela, dok iznad ugrađenog 120mm ventilatora, odnosno njegove rešetke, stoji decentno utisnut EVGA logo.

Na stražnjoj strani nalazi se, u specifikacijama navedeni, C20 utor za spajanje na napon gradske mreže, kao i poveći prekidač, ali i jedna svjetlosna dioda (dijagnostika rada i signalizacija ispravnosti). Odmah do njih smjestila se i jedna crvena naljepnica sa upozorenjem korisniku, da je prije njenog skidanja potrebno detaljno proučiti korisnički priručnik. Ispod spomenute naljepnice, nalazi se niz od pet DIP prekidača, kojima se upravlja nekim od posebnih prije spomenutih funkcija napajanja.

Na suprotnoj stranici napajanja se nalazi modularni panel pomoću kojeg se povezuju uključeni modularni kabeli sa korisničkim komponentama tj. konfiguracijom.  Panel djeluje izrazito čisto i pregledno, ali nažalost oznake pokraj pojedinih konektora ne otkrivaju raspored dodijeljenih virtualnih railova, te je preporučljivo potražiti ove informacije unutar priloženog korisničkog priručnika. U slučaju da preko integriranih DIP prekidača (ili pripadajućeg softvera) korisnik odabere single-rail način rada, ove brige nestaju jer također nestaju i strujna ograničenja na pojedinim konektorima tj. railovima modularnog panela.

U gornjem desnom kutu modularnog panela nalazi se mini-USB konektor kojim se, putem priloženog kabela povezuje napajanje sa računalom tj. matičnom pločom i na taj se način omogućuje SuperNOVA softveru komunikacija s napajanjem (očitavanje i promjena radnih parametara). Druga zanimljiva stavka na ovom dijelu je 24-pinski modularni konektor, koji na slici modularnog panela otkriva da nije predviđeno mjerenje napona na samim krajevima kabela (pri spoju s računalom) već odmah na početku. Za navedenu bi preinaku, naravno,  bilo potrebno integrirati 27/28 pinski konektor na modularnom panelu, pošto su potrebne 3 dodatne žice za mjerenje napona na +3.3/5/12V railu.  Iz dosadašnjeg iskustva pri testiranju napajanja mogu se naslutiti odstupanja u točnosti izmjerenih vrijednosti, jer kao što je relativno poznatom, svaki vodić tj. bakrena žica ili konektor posjeduje određeni električni otpor te samim time dolazi do padova napona na njima prilikom prolaska struje kroz njih.

Prilikom rada sa napajanjem, postalo je očigledno da je debljina nekih vodiča na kabelima nedovoljnog poprečnog presjeka, a ovdje je prvenstveno riječ o +5VSB railu, koji se prilikom većeg opterećenja jedva zadržavao unutar dozvoljenih ATX granica naponske regulacije. Ostatak kabela uglavnom koristi 18AWG (0.8mm2) debljinu vodiča, što je u skladu s minimalnim propisanim ATX granicama, ali bismo svakako voljeli vidjeti i za jedna korak veći poprečni presjek (16AWG, 1.3mm2) na PCIe i EPS modularnim kabelima. Na kraju pregleda vanjštine dolazi naravno i deklarirana snaga ovog napajanja, te svi zasluženi certifikati i sigurnosne oznake.

Tablica s deklariranom snagom ovog napajanja izgleda poprilično kompleksno i pomalo zastrašujuće, ali se u biti svodi na sljedeću raspodjelu:

Sve dosad navedene karakteristike djeluju zaista impresivno, te sa sigurnošću možemo ustanoviti da je riječ o novom i dosad neviđenom dizajnu tj. da se EVGA okrenuo potpuno novoj platformi kako bi ostvario prethodno deklariranu snagu.

Kao što je već spomenuto u tekstu, ovakvo napajanje je namijenjeno izrazito zahtjevnim konfiguracijama uz uporabu Quad-SLI ili CrossFireX grafičkog podsustava, kao i dual CPU socket matičnih ploča, te naravno pozamašnu količinu podizanja radnih taktova i napona. Kako bi provjerili da li ovo napajanje zaista raspolaže sa tolikom snagom zaviriti ćemo u njegovu unutrašnjost i jednostavno analizom dijelova i korištene platforme saznati koje su njegove granicei kakva je doista kvaliteta izrade.