Testiranje će biti obavljeno pomoću tzv. Load Tester-a vlastite izrade. Razlog za ovakav način pristupa je vrlo jednostavan – pruža daleko preciznije odabiranje opterećenja i isčitavanje rezultata, te je naravno moguće gotovo svako postojeće napajanje opteretiti do maksimuma i usput provjeriti da li su strujne zaštite (OCP), kao i temperaturne (OTP), ali naravno i zaštite preopterećenja (OPP) aktivne. Mjerenje potrošnje će biti izvršeno instrumentom za mjerenje potrošnje el. uređaja (dobavljivim u većim trgovačkim centrima el. opreme) kao što je to bio slučaj i do sada. Mjerenje napona na izlazima će naravno biti obavljano digitalnim multimetrom. Jedina izmjena s obzirom na dosadašnje testove će biti rezultati mjereni digitalnim osciloskopom, koji će poslužiti za provjeru kvalitete izlaznih napona. Ovisno o ovoj razini, koja itekako utječe na stabilnost i dugotrajnost promatranog napajanja, moguće je znatno lakše procijeniti kvalitetu čitavog napajanja.

Rezultati testova

Odstupanja u postotcima se računaju na sljedeći način:

Najviši izmjereni napon umanjen za najniži napon i podijeljen sa nominalnom vrijednošću.

Primjer za +12V (PCIe) rail:     (12.36 – 12.13) / 12 = 0.0191 -> odnosno 1.91%

Sveukupno gledajući regulacija na NEX-u izgleda ovako:
+3.3V odstupa 1.81%,
+5V rail odstupa 2.0%,
+12V 8 pinski EPS (fiksni)odstupa 1.41%,
+12V 6+2 pinski PCIe (fiksni) odstupa 1.91%

Rezultati naponske regulacije EVGA napajanja spadaju u sferu vrlo dobrih, no s obzirom da je ovdje riječ o 1650W napajanju, kriterij će ipak biti malo opušteniji. Svi naponski vodovi se zadržavaju unutar 2%, a to apsolutno nije lako postići pri ovakvom opterećenju, barem ne uobičajenim metodama proizvodnje napajanja. Doduše, postoji naravno i mogućnost korekcije +12V raila, ali u tom slučaju ne bi bilo pošteno prema svim dosad testiranim napajanjima.

Kako bi se dobio relativan dojam efikasnosti, posegnuti ćemo za rezultatima mjerenja Thermaltake XT Platinum 1275W napajanja, te napraviti malu usporedbu (za prvih 6 Testova):

Rezultati su itekako dobri u slučaju NEX-a, jer pokazuju da jedno 80Plus Gold napajanje poprilično malo zaostaje za jednim 80Plus Platinum modelom – pohvalno, uzevši u obzir da je Thermaltake izuzetno efikasno napajanje (čak i u usporedbi s drugim napajanjima iz Platinum klase).

Sljedeći u nizu testova je osciloskopsko mjerenje (ne)dozvoljenih izmjeničnih vrijednosti napona (na svim bitnim istosmjernim naponima), kao i promjena brzine ventilatora s obzirom na opterećenje, te porast radne temperature (temperatura prostorije u trenutku mjerenja je bila 23°C).

Prilikom mjerenja izmjeničnih vrijednosti (ripple), pojavila se jedna čudna anomalija (na raznim opterećenjima), koja se pojavljivala u nepravilnim vremenskim intervalima:

Sa slike je vidljivo da se radi o negativnom šiljku od gotovo 100mV, a ponekad se ova vrijednost znala povećati i preko dozvoljenih ATX granica (120mV). Zbog svoje neperiodičnosti, možemo samo nagađati o čemu je riječ, a pošto ovakva pojava nije toliko opasna, koliko je štetan stalni ripple faktor izmjeren na ovom napajanju (koji je bio u granicama normale), progledat ćemo kroz prste ovom modelu, ali je očito da se EVGA poprilično žurio sa izbacivanje ovako kompleksnog napajanja među stare vukove na tržištu.

Sve periodične izmjerene vrijednosti tzv. ripple-a su ispod polovice dozvoljenih, te u ovom području nema zamjerki EVGA napajanju, ali nažalost u stupcu sa brzinom ventilatora definitivno ima – brzina se nemilosrdno dizala iz testa u test, a buka koju je proizvela ugrađena Sanyo Denki turbina zaista se ne može smatrati normalnim radnim uvjetima. Srećom, potrebno je generirati iznimno veliko opterećenje kako bi  ovaj ventilator otkrio svoju pravu narav.

Priču o velikim opterećenjima možemo nastaviti ispitivanjem maksimalne granice ovog monstruma, a konačni rezultat glasi:

Prevedeno na istosmjernu snagu, pri ovoj količini ulazne snage, napajanje je isporučivalo cca. 1750W na svim svojim  (DC) izlazima. Uzevši u obzir da sva ta snaga praktički ide preko +12V tranzistora – možemo slobodno reći da ovo napajanje ima solidne zalihe ostvarene kvalitetnom izradom. Prolaskom preko gore prikazane brojke, napajanje se sigurno ugasilo i na taj način dalo do znanja gdje se nalaze njegove strujne (OCP) granice.

Kako bi potvrdili rezultate, zavirili smo i u SuperNOVA aplikaciju – rezultati su blizu ručno mjerenih, te se razlikuju u manjoj mjeri: