EVGA aplikacija ne dolazi standardno u paketu sa napajanjem, već ju je potrebno preuzeti sa njihove službene stranice tj. SuperNOVA download sekcije. Jedan od preduvjeta za pokretanje ove aplikacije je povezivanje EVGA napajanja USB kabelom na vaše računalo, jer u protivnom aplikacija javlja jednostavnu poruku:

Nakon što se uspostavi veza računala i napajanja, korisnik može odabrati niz opcija vezanih uz način prikaza informacija:

Dakle, riječ je o odabiru između dva, četiri ili šest istovremenih mjernih područja, koja je moguće individualno konfigurirati i odabrati točno željeni set informacija koje korisnik smatra potrebnima.

Opcije mjerenja tj. prikaza parametara (za svaki od prikazanih “intrumenata”) su sljedeće:

Ovisno o konfiguraciji, svaki od prikazanih elemenata može prikazivati informacije o ulaznoj struji/naponu/snazi, kao i sve izlazne struje i napone, ukupnu izlaznu snagu, radnu temperaturu, broj okretaja ventilatora, te naravno ukupnu efikasnost samog napajanja.
Na ovaj način se pokrivaju gotovo svi mogući mjerni parametri koje je moguće pronaći unutar jednog računalnog napajanja.

Dodatno je moguće dobiti uvid u mjerene vrijednosti svih parametara kroz protekli period, tj. svi izmjereni  podaci se pohranjuju u posebne datoteke kako bi se kasnije mogli prikazati u zasebnim opcijama ove aplikacije:

Uz navedene postavke moguće je dodatno pripremiti maksimalne tj. minimalne vrijednosti koje napajanje u korištenju ne smije prijeći, a ukoliko se ostvari takav scenarij, aplikacija je u mogućnosti prikazati poruku o kršenju definiranih granica;

Kako bi EVGA dodatno istaknuo svoj proizvod na tržištu napajanja, odlučio je podariti korisnicima mogućnost izmjena nekih parametara, poput napona na +12V railu:

Ova mogućnost direktnog uplitanja korisnika u performanse napajanja bi ponajviše mogle koristiti ekstremnim korisnicima, koji uz vrlo zahtjevne konfiguracije, posjeduju i pozamašnu količinu znanja u podizanju radnih taktova svog računala, kao i modifikacije hardvera s ciljem rušenja raznih rekorda u sintetičkim aplikacijama. Za sve ostale tipove korisnika, ovakva mogućnost promjene radnih napona na najvažnijem naponskom vodu, može samo nanijeti više štete nego koristi, jer su posljedice za priključeni hardver itekako ozbiljne, ukoliko se savršeno dobro ne poznaju OC mogućnosti vlastitog hardvera.

S druge strane, u profilu “Fan Speed” moguće je, osim isključivog mjerenja brzine ventilatora unutar napajanja, vršiti i promjene u radnim profilima istog. Dakle, ukoliko korisnik nije zadovoljan brzinom ugrađenog ventilatora, postoji mogućnost promjene brzine. Ali naravno, ukoliko napajanje “osjeti” preveliku temperaturu na mjernim točkama, ono će pomoću svojih ugrađenih mikrokontrolera, svojevoljno podići brzinu i time osigurati hladan, nesmetan i dugotrajan rad.

Dostupni “Fan” profili su Silent, Performance i Overdrive, a kao što im i sami nazivi impliciraju, namijenjeni su raznim vrstama opterećenja NEX1500 napajanja.

Možda nije na odmet napomenuti da je minimalna prosječna brzina ugrađenog ventilatora 980 RPM, uz pomoć najtišeg “Silent” profila. Vjerojatno najbitnija stavka ovog softvera je još jedna istaknuta mogućnost – izmjena single/multi-rail načina rada, kao i uključivanje OC opcije, koja oslobađa ovo napajanje 1500W ograničenja i omogućava 1650W ukupne izlazne snage.

Za kraj ovog dijela, nekoliko riječi i o stečenim dojmovima koji su bili relativno proturječni, ovisno o vrsti promatranog područja. Prilikom samog korištenja aplikacije, NEX1500 platforma je pokazala neke nedostatke prilikom mjerenja tj. netočnosti na prikazanoj ulaznoj snazi. Nismo uspjeli dokučiti da li je riječ o grešci u firmware-u napajanja ili slabije napisanoj SuperNOVA aplikaciji, ali je definitivno nešto na čemu EVGA mora dodatno poraditi. Na ostalim područjima, ova aplikacija je pokazala solidnu razinu točnosti, što će mnogim korisnicima biti itekako primamljiv dio ovog paketa.