fd_define_s2_vision_21

Detaljniji pogled na desnu stranu unutrašnjosti otkriva smještaj ventilatora, umjesto kojih je moguće ugraditi i 360-milimetarski ili manji radijator. Naravno, tada je potrebno skinuti pločicu koja služi za instalaciju bracketa za rezervoar, jer će radijator i tri ventilatora na njemu zauzeti više mjesta. Custom loop se tako treba kombinirati s radijatorom na vrhu. Ventilatori, unatoč nešto manjim prorezima za usis zraka, zapravo stvaraju vrlo dobru zračnu struju.

fd_define_s2_vision_22

Dva su gumirana proreza za kabele dovoljno daleko odmaknuti tako da u kućište stanu i E-ATX ploče širine do 285 milimetara, i da i dalje ostane dovoljno mjesta za kabele. Osim veće, stanu i sve manje ploče – ATX, mATX i ITX. Osim horizontalno, grafičku karticu možemo okrenuti i vertikalno, za što je potreban dodatni nosač koji ne dolazi uz kućište. Mnogi će to i poželjeti napraviti da pokažu osvjetljenje svojih grafika.

fd_define_s2_vision_23

Još jedan pogled na stražnju stranu koja je odlično organizirana, s dovoljno mjesta za provlačenje i aranžiranje kabela (23 milimetra), a svi se kabeli prednjeg panela mogu lijepo provesti i sakriti unutar kaveza za diskove.

fd_define_s2_vision_24 fd_define_s2_vision_25

Ukupan broj diskova koji se može ugraditi u kućište je pet, što je manje više dovoljno za većinu korisnika. I premda su kavezi za 3,5-inčne diskove perforirani, voljeli bi vidjeti rješenje u kojima su i prisilno hlađeni zračnom strujom jer je bolje za zdravlje mehaničkih diskova da ostanu hladni. Kao što smo ranije napisali, kaveze za 2,5-inčne je diskove moguće preseliti na pokrov napajanja ili ih jednostavno ostaviti tu gdje jesu jer ne smetaju ni za provlačenje kabela.

fd_define_s2_vision_26

Kao i u zadnjih par testova kućišta, za “build” smo koristili ASRockovu Z390 Phantom Gaming 9 ploču, na kojoj je bio i7 8700K procesor, Noctuin NH-U12A hladnjak i 16 GB G.Skillove DDR4 memorije brzine 3.200 MHz. Za grafiku smo ponovno koristili MSI-evu GTX 1660 Gaming X koja ulazi u gabarite ATX ploče.

fd_define_s2_vision_27 fd_define_s2_vision_28

U kućištu je dovoljno prostora sa svih strana i ništa ničemu ne smeta. Stoga je ugradnja komponenata iznimno jednostavna i svemu se lako pristupa. Kvaliteta materijala u kućištu je na visokom nivou, pa su čak i gume u prorezima za kabele čvršće i ne ispadaju lako ni kad kroz njih provlačimo deblje kabele. Kućište nudi i pregršt opcija za aranžiranje kabela, pa unutrašnjost ostaje potpuno čista za neometan protok zraka.

Straga je dovoljno mjesta za kabele, od pomoći su i dvije čičak trake, ali i ušice za plastične vezice. I kad se ugradi puno više komponenata nego što smo to mi napravili, mjesta za kabele ima dovoljno. Kod S2 Visiona je i bitno sve lijepo organizirati, sa svih strana, pogotovo ako ćemo unutrašnjost osvijetliti.

fd_define_s2_vision_28zat fd_define_s2_vision_28otv

(zatvorena i otvorena gornja stranica)

Testirali smo najprije sa staklenom gornjom stranicom s kojom su temperature procesora i unutrašnjosti bile nešto više, nakon čega smo skinuli staklo, postavili filtar za prašinu i ponovili test. Vidimo da su temperature procesora nešto niže, a takve su bile i na ostatku senzora. Prosječna maksimalna temperatura na svim jezgrama je iznosila  71,33°C sa staklom, a 70,16°C s filterom. To je naravno utjecalo i na buku – sa staklom smo na oko pola metra od kućišta izmjerili 40 dB, a s filterom 42 dB. To je naravno bilo na PWM-u i pri nižim okretajima 140-milimetarskih ventilatora. Na maksimumu i sa zatvorenim kućištem buka je vrlo visoka – 47 dB.

fd_define_s2_vision_29a fd_define_s2_vision_29b

Define S2 Vision je jedno od najelegantnijih kućišta koje je Fractal Design napravio do sada. S četiri je strane omeđeno stranicama od zatamnjenog kaljenog stakla koje se lijepo uklapaju u ostatak crnog metala i plastike. Ova Blackout verzija i ljubomorno čuva unutrašnjost od pogleda, s tek laganim izbojem svjetla koje stvaraju komponente. Ako želite svjetlo i razigranost, Fractal će vam rado prodati i nešto skuplju RGB verziju koja dolazi s četiri RGB LED ventilatora i s RGB LED trakom (fotografija iznad).

S2 Vision je moderno prostrano kućište u koje stanu i najveće komponente, velike matične ploče, visoki CPU hladnjaci i mnoštvo ventilatora ili radijatora vodenih hlađenja. Uz to, ima predispoziciju za ugradnju custom vodenih hlađenja. Dolazi s predinstalirana tri 140-milimetarska ventilatora koji su na srednjem broju okretaja zadovoljavajuće tihi, a na maksimumu postaju dosta bučni. Kućište ima i dvostruku “narav”, može biti potpuno zatvoreno ili se staklena gornja stranica može zamijeniti za filtar pa je prozračnije i bolje za hlađenje moćnijih komponenata. Mjesta za diskove ima dovoljno za prosječnog korisnika, a jedino nas brine što po kavezima za 3,5-inčne diskove nema zračne struje. Opcija za aranžiranje kabela je dovoljno, mjesta za dodatne ventilatore također, a tu je i hub za njih devet. Hvalimo i USB 3.1 Gen2 Type C port na prednjem panelu koji je danas apsolutno nužan.

Sve u svemu, S2 Vision Blackout je izvrsno kućište koje ima i visoku cijenu od 1.937,29 kuna za gotovinu (IQCentar). Ako želite RGB verziju ona će vas koštati 2.391,38 kuna.