Vrlo dobar ukupan rezultat za 6.1 Plus. U rangu je s Mate 9, Huaweievim flagshipom iz 2016. godine i njegovim Kirin 960 čipsetom, a nešto je moćniji od Xperia X Performance i Snapdragona 820.

Adreno 509 snagom ne prati ostatak SoC-a, no biti će sasvim dovoljna za pokretanje igara na FHD+ rezoluciji ekrana. Ovaj je rezultat naravno ostvaren korištenjem OpenGL-a, a s Vulkanom on pada na 757 bodova. Isprobali smo i nekoliko modernih i zahtjevnijih igara koje su radile zadovoljavajuće glatko.

U direktnoj usporedbi Adrena 506 i 509 vidimo da je potonji ostvario za oko 35% bolji rezultat, što je dovoljno da na FHD+ rezoluciji ekrana igre rade zadovoljavajuće glatko. Ipak, u usporedbi s Adrenom 540, rezultat je poprilično slab.

Single core performanse nisu naročito dobre, a dojam malo popravlja multi core rezultat koji je između Kirina 955 i 960. Render skripta je ipak solidno odrađena ako se gledaju performanse Adrena 510 u X Compactu ili Adrena 430 u Z5 Compactu, no dosta su lošije od Adrena 530 u X Performanceu.

I premda je PCMarkov test izmjerio vrijeme za 16 minuta kraće od osam sati, što 6.1 Plus smješta na sredinu grafa, autonomija u stvarnim uvjetima je ipak bolja. Baterija ovog uređaja će bez problema izdržati žestoko cjelodnevno korištenje s puno igranja, dopisivanja, surfanja i pregleda videa i benchmarkiranja, te bez problema dva puna dana ako upotrebu držimo na uobičajenoj razini. Punjenje na priloženom 2A punjaču od oko 10% do 100% traje oko sat i pol.