600-vatni model iz serije RedWing već se u startu nametnuo kao ozbilljnije rješenje od svojeg mlađeg brata. Kao što vidimo, i ovdje je riječ o crnoj hrapavoj šasiji (osjetljivoj na oštre rubove i predmete) koja je hlađena s crvenim 120-milimetarskim ventilatorom. Kad je riječ o izgledu, čini nam se da je kombinacija crvene i crne boje definitivno dobitna kombinacija. Ovo se napajanje također može pohvaliti aktivnim PFC sklopom koji je ujedno i skuplji za implementaciju od pasivne varijante. Iz istog razloga na napajanju nema prekidača za određivanje ulaznog napona iz gradske mreže.

Kad je riječ o specifikacijama, XP600 se malo razlikuje od slabijeg modela. Maksimalna struja, a time i snaga na 12-voltnim railovima je jednaka dok je snaga na 5-voltnom railu nešto viša, a snaga na 3,3-voltnom railu nešto niža u odnosu na model XP480. Na etiketi snažnijeg napajanja također možemo vidjeti osjetno veći broj logoa koji simboliziraju da je napajanje zadovoljilo određene standarde. Tu je također i logo UL-a s pripadajućim certifikacijskim brojem koji otkriva da je za proizvodnju napajanja odgovorna tvrtka Casing Macron Technology Co Ltd iz Tajvana. Zanimljivo je da napajanje na kutiji ima SLI i CrossFire logoe, no ipak ga nismo uspjeli naći na listi napajanja certificiranih za rad s CrossFireom ili SLI-jom.

Kabeli na snažnijem Xilenceovom modelu su zamotani u plastične mrežice što će reći da su vrlo uredni. Što se tiče broja i vrste ponuđenih kabela, situacija je vrlo dobra tako da sumnjamo da ima puno onih kojima broj ponuđenih konektora nije dovoljan. Jedini izuzetak su vjerojatno korisnici koji trebaju 12-voltni EPS konektor (8 pinova) budući da ga na ovom napajanju nema. Sve u svemu, model XP600 nam se prema vanjskim karakteristikama više svidio od jeftinijeg modela. Pogledajmo da li će nas ponašanje ovih napajanja u realnim uvjetima natjerati da promjenimo mišljenje.