Sapphire drži sličan dizajn kutije s Ruby u glavnoj ulozi još od serije 5, pa je tako na polici lako zamijeniti bilo koji od tih modela. Na svu sreću font u kojem je ispisano ime modela je dovoljno velik, pa zabuna ne bi smjelo biti. Na prednjoj se strani nalazi popis bitnijih informacija, dok su na stažnjoj strani inače vrlo kvalitetnog pakiranja detaljnije opisane podržane tehnologije.

Kao i uvijek, Sapphire svoje proizvode odlično pakira, a zaštita od eventualnih transportnih problema je na visokom nivou. Kartica se nalazi u debeloj antistatičkoj vrećici, koja je smještena u karton napravljen od recikliranog papira. Bundle se nalazi u zasebnoj kutiji, a kao i uvijek u njemu se nalazi dosta toga. Osim uputa za korištenje, tu je i CD s upravljačkim programima i aplikacijama (TriXX za overclocking i tweakanje), Sapphire Select Club kartica, HDMI kabel dužine 1.8 metara, Crossfire mostić, VGA-to-DVI adapter, miniDP-to-DP adapter i dva Molex-to-PCIe power adapera. Sve u svemu vrlo solidno (članstvo u Select klubu kupcu donosi zlatni status a pogodnosti su automatsko sudjelovanje u RMA programu, besplatne promocije (igre, softver – do 5 skidanja godišnje) te sudjelovanje u raznim natjecanjima i nagradnim igrama).

Sapphireov je HD6870 Flex model izgledom vrlo sličan HD6950 1GB modelu kojeg smo testirali prije otprilike dva mjeseca, što znači da im je i rashladni sistem vrlo sličan. O HD6870 kartici koju pogoni Barts XT čip je sve već ranije napisano, a ovaj se Sapphireov model tehnički znatnije ne razlikuje od referentnog modela. Barts XT je napravljen u 40nm procesu (TSMC), te ima površinu jezgre od 255mm2, uz broj trazistora od 1.7 milijardi. SIMD-ova ima 14, a stream procesora 1120. Broj teksturnih jedinica je 56, a Z/Stencil i Color ROP-ova je 128, odnosno 32. Brzina grafičkog procesora je 900MHz, uz geometrijsku propusnost od oko 900 milijuna poligona sekundi. Memorijsko je sučelje 256-bitno, količina ugrađene GDDR5 memorije je 1GB, a ona radi na 1050MHz (efektivno 4.2Gbps). Memorijska propusnost je 134GB/s. TDP je 151W, dok je potrošnja u mirovanju 19W. Tome je zaslužno i spuštanje takta GPU-a u mirovanju (2D) na samo 100MHz te memorije na 150MHz.

Video izlaze čine dva DVI-a, dva mini DisplayPorta (v.1.2) te jedan HDMI izlaz po 1.4a standardu. Sve je kao što vidimo standardno kao i kod svih ostalih HD6870 modela. Pa zašto je onda ovaj Flex poseban? Eyefinity tehnologija na ostalim karticama zahtjeva barem jedan monitor spojen preko Display Porta. Flex modeli, koji na sebi imaju Analogix čip eliminiraju potrebu za Display Port monitorom i omogućuju direktno spajanje tri DVI monitora (dva preko DVI-a i jedan preko HDMI-a putem adaptera). Uz to slobodna nam ostaju još dva mini Display Porta pa je na Flex u Eyefinity moguće spojiti čak pet monitora – odlično.

Kako to izgleda u praksi? Jednostavno. U CCC-u se kreira grupa monitora orijentiranih prema željama korisnika, ali naravno i prema količini spojenih monitora. Mi smo pri ruci imali jedan 1920×1200 i jedan 1920×1080 monitor. Jednog smo spojili preko DVI-a, a drugog preko HDMI-a. Vertikalna se rezolucija prilagodila onome monitoru s nižom, tj. 1080 piksela, dok je horizontalna porasla na 2 x 1920. Na taj smo način dobili ogromnu radnu površinu, a i poneki se naslov mogao odigrati.

Ovako izgleda Internet Explorer rastegnut preko cijele radne površine tj. 3840×1080. U praksi je ovo naravno upitne iskoristivosti, no na jednom je monitoru moguće koristiti npr. IE a na drugom Word ili Photoshop ili nešto treće. Igranje je također moguće jer većina igara ispravno prepoznaje 3840×1080 rezoluciju. S obzirom da smo ovakav setup imali samo prilikom testa HD6870 kartice, u tablicama će te rezultate iz pojedinih igara vidjeti samo s ovom karticom. No, druga danas testirana kartica, HD6950 je još moćnija pa je i framerate veći.